Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Merc Elite (WWW)

Merc Elite WWW

Wyprodukowana przez firmę Bigpont Przeglądarkowa gra Merc Elite to rzadki przypadek MOBA, które nie korzysta z konwencji fantasy. Zamiast tego akcja toczy się w niedalekiej przyszłości i koncentruje się na starciach doskonale wyposażonych oddziałów najemników.

Strategiczne | MOBA

WWW
Okładka Merc Elite (WWW)

producent: Bigpoint

wydawca: Bigpoint

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Merc Elite to gra MOBA, pozwalająca na sieciowe bitwy małych oddziałów ciężko uzbrojonych żołnierzy. Produkcję stworzyło wewnętrzne studio firmy Bigpoint. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

W Merc Elite gracze wcielają się w byłych żołnierzy, którzy zarabiają na życie jako najemnicy. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy potężne korporacje toczą wojny o topniejące w szybkim tempie zasoby naturalne. Ich pracownicy nie mają w zwyczaju brudzić sobie rąk, więc do realizacji swoich celów wykorzystują wynajęte oddziały zbrojne i to ich członkami kierują gracze. Zwycięstwa nagradzane są pieniędzmi, które wydajemy na zakup nowego ekwipunku i ulepszeń postaci.

Zabawa w Merc Elite polega na starciach dwóch pięcioosobowych drużyn. Głównym trybem rozgrywki jest Dominacja, w której obie strony próbują przejąć kontrolę nad flagami na mapie. Gra oferuje pięć klas postaci. Juggernaut to potężnie opancerzeni żołnierze, którzy potrafią generować tarcze energetyczne, osłaniające ich oraz pozostałych członków drużyny. Natomiast Assault to klasa wykorzystująca uzbrojenie o dużej sile rażenia. Z kolei w skład Recon wchodzą jednostki specjalizujące się w zwiadzie i posiadające szereg umiejętności skradankowych. Heavy Gunner to klasa o wolnym tempie poruszania i wykorzystująca potężne uzbrojenie o bardzo dalekim zasięgu. Listę zamyka Tactican, czyli bohater koordynujący działania pozostałych członków drużyny. Potrafi śledzić ruchy wroga i przywoływać naloty.

Każdą z klas można w dalekim stopniu konfigurować i rozwijać w różne specjalizacje poprzez zakup nowych umiejętności oraz zmianę ekwipunku. Tym sposobem autorzy zapewnili sporą różnorodność postaci biorących udział w walkach. Akcja ukazana została z kamer umieszczonych wysoko nad głowami bohaterów. Walka w Merc Elite jest w dużym stopniu zręcznościowa. Gracze muszę ręcznie wymierzyć każdy strzał i ich własna celność odgrywa większą rolę niż umiejętności postaci. Starcia dodatkowo urozmaica system osłon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do Merc Elite

Wymagania wiekowe Merc Elite

12+

Wieści ze świata (Merc Elite, Primal Carnage, Sorcery Saga) 23/10/13
Wieści ze świata (Merc Elite, Primal Carnage, Sorcery Saga) 23/10/13

wiadomość23 października 2013

Dziś piszemy m.in. o otwartych beta testach Merc Elite w Europie, aktualizacji i dodatku DLC do Primal Carnage, a także dacie premiery gry Sorcery Saga: Curse of the Great Curry God. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.