Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Mental Hospital IV (AND)
OkładkaMental Hospital IV (AND)

Mental Hospital IV

Czwarta część wykreowanego przez studio AGaming+ cyklu mobilnych survival horrorów, połączonych motywem tytułowego szpitala psychiatrycznego. Akcja Mental Hospital IV kontynuuje historię z poprzedniej części serii, jednak jej znajomość nie jest konieczna do zabawy.

Akcji | FPP | survival horror | horror | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mental Hospital IV Premiera

21lut2016

AND

29lut2016

iOS

producent: AGaming+ wydawca: AGaming+

Gry podobne do Mental Hospital IV

Dead Effect

Indigo Lake

Eyes

Mental Hospital IV to wydana na platformę AND i iOS przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie survival-horroru. Projekt opracowało i wydało ukraińskie studio AGaming+, czyli zespół, który wyprodukował również wszystkie wcześniejsze odsłony serii.

Fabuła

Fabuła kontynuuje historię z trzeciej części, ale scenariusz opracowano tak, by znajomość poprzedniej gry nie była wymagana do zabawy. Dramatyczne wydarzenia w szpitalu im. Świętego Piotra związane z dziewczyną imieniem Alice nie zostały ujawnione przez władze, ani media. Sprawa ta ciągle dręczy jednak kierowanego przez nas dziennikarza, dlatego ochoczo przystaje on na propozycję spotkania z tajemniczym nieznajomym, twierdzącym, że jest w posiadaniu interesujących informacji na temat Alice.

Informator zaprowadza bohatera na tereny porzuconego sierocińca Świętej Marii, gdzie miała się wychować wspomniana dziewczyna. Oczywiście, miejsce to okaże się kryć masę budzących przerażenie sekretów i zagrożeń.

Mechanika

W opracowanej z myślą o platformie AND i iOS grze Mental Hospital IV akcję obserwujemy z oczu bohatera. Naszym zadaniem jest głównie eksplorowanie lokacji oraz unikanie konfrontacji z wrogami. Kierowana postać jest bowiem praktycznie bezbronna, więc aby przeżyć musi pozostać niezauważona, a jeśli się to nie powiedzie, to musi spróbować jeszcze desperackiej ucieczki.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami znacząco rozbudowano elementy przygodowe. Fabuła jest bogatsza, a zabawę urozmaicają zagadki logiczne. Gra jest stosunkowo krótka i jej przejście zajmuje około godzinę.

Kwestie techniczne

W porównaniu z Mental Hospital III znaczącej poprawie uległa grafika, ale jednocześnie nie zapomniano o posiadaczach starszych urządzeń, którzy mogą obniżyć jakość oprawy w menu.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Mental Hospital IV: 18+

AND
iOS