Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Indigo Lake (AND)
OkładkaIndigo Lake (AND)

Indigo Lake

Indigo Lake to pierwszoosobowy horror łączący elementy strzelanki i przygodowej gry akcji. Struktura świata jest otwarta, a zabawa polega na odpieraniu ataków upiorów, eksplorowaniu lokacji oraz rozwiązywaniu zagadek. W podróżowaniu pomaga samochód.

Akcji | FPS | horror | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Indigo Lake Premiera

17paź2013

iOS

29paź2015

AND

Gry podobne do Indigo Lake

Deus Ex: The Fall

Dead Effect

Eyes

Indigo Lake to wydana na platformę AND i iOS gra FPS, utrzymana w klimacie horroru i wzbogacona silnym elementami przygodowymi. Projekt opracowało studio 3 Cubes Research i jest to produkcja premium, a więc nieposiadająca mikropłatności.

Fabuła

Akcja dostępnego na system AND i iOS Indigo Lake toczy się w okolicach tytułowego amerykańskiego jeziora Indigo. Od pewnego czasu rejony te pustoszy plaga samobójstw, wielokrotnie przekraczająca krajowe normy statystyczne. Badacze zjawisk paranormalnych podejrzewają, że źródłem tych nieszczęść mogą być złe duchy powiązane z plemieniem Indian, które dawno temu zamieszkiwało te tereny. Kierowana przez gracza postać zostaje poproszona przez swojego przyjaciela, doktora Everetta, o udanie się na miejsce i zbadanie sprawy.

Mechanika

W wydanym na platformę AND i iOS Indigo Lake struktura świata jest otwarta. Okolice jeziora są bardzo rozległe, dlatego do podróży na dłuższe dystanse służy samochód z napędem na cztery koła. Mechanizmy rozgrywki przypominają bardziej przygodowe gry akcji niż tradycyjne FPS-y. Co prawda, wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, a na jego wyposażeniu znajduje się pistolet, ale broń ta strzela nabojami świetlnymi, które służą głównie do odstraszania duchów. Daje nam to chwilę oddechu, ale prędzej czy później zjawy powracają. Trwałe ich wyeliminowanie wymaga najczęściej rozwiązania jakiegoś problemu logicznego - rozgrywka kładzie duży nacisk na zagadki oraz eksplorację.

Postać gracza wyposażona jest także w specjalne okulary, które ułatwiają gromadzenie przedmiotów oraz wskazówek. Wiele łamigłówek wymaga odnalezienia piktogramów Indian, rozszyfrowania zawartych w nich informacji, a następnie wykorzystania tak zdobytej wiedzy do odprawienia starych rytuałów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Indigo Lake: 16+

iOS
AND