Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Meine Tierarztpraxis - kleine Patienten brauchen dich (PC)

Młody Doktor 3: Lecznica dla zwierząt PC

Meine Tierarztpraxis - kleine Patienten brauchen dich

Prowadzimy klinikę dla zwierząt, sprawując troskliwą opiekę między innymi nad psami, kotami, gryzionami i papugami. W wolnych chwilach po pracy urządzamy sobie przejażdżki konne po okolicy.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Meine Tierarztpraxis - kleine Patienten brauchen dich (PC)

wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27marca2009

25lutego2011

pudełko PL

Młody Doktor 3: Lecznica dla zwierząt to gra przeznaczona przede wszystkim dla małych dziewczynek, której głównym założeniem jest wspomaganie procesu rozwoju emocjonalnego u dziecka. Opisywany produkt na przykładzie prowadzenia tytułowej lecznicy uczy młodego gracza opiekuńczości i troski o innych, jak również pogłębia jego wrażliwość.

Głównym założeniem gry jest zajmowanie się chorymi zwierzakami, które pojawiają się w klinice. Co ciekawe, obowiązuje tu ich dość spore zróżnicowanie, gdyż oprócz najbardziej typowych psów i kotów są to też między innymi króliki, chomiki, świnki morskie oraz papugi. Przeprowadzane procedury lecznicze są bardzo uproszczone, aczkolwiek zakładają korzystanie między innymi z ultrasonografu, strzykawek czy stetoskopu.

Warto nadmienić, że gra pozwala nie tylko na leczenie zwierząt, ale także na ich czyszczenie, karmienie i wspólną zabawę z nimi. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku konie, na grzbiecie których można wybierać się na przejażdżki po okolicy. Do zbadania są między innymi malownicze tereny nadbrzeżne oraz rozległe polany.

W grze obecny jest problem zarządzania budżetem prowadzonej lecznicy dla zwierząt, a także możliwe jest stawianie nowych budynków na przydzielonym przez grę terenie. Całość cechuje się niskim stopniem skomplikowania, tak by dopasować poziom trudności do możliwości dzieci. Mimo to omawiany produkt wymaga od małego gracza doskonalenia umiejętności logicznego myślenia oraz rozsądnego planowania wydatków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Młody Doktor 3: Lecznica dla zwierząt

Wymagania wiekowe Meine Tierarztpraxis - kleine Patienten brauchen dich

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Młody Doktor 3: Lecznica dla zwierząt

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB, Windows 2000/XP/Vista/7