Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja (NDS)
OkładkaMega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja (NDS)

Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja NDS

Kolejna odsłona popularnej serii RPG-ów. Tym razem dzielny Mega Man musi stawić czoła Rogue'owi oraz jego armii wirusów. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla sześciu osób.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja Premiera NDS

24czerwca2008

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja

The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team

Lunar Knights

Mega Man Star Force 2: Zerker x jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2007 roku gry Mega Man Star Force. Ponownie mamy do czynienia z klasycznym przedstawicielem gatunku japońskich RPG-ów. Kontynuacja sprzedawana jest w dwóch wersjach, jako Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian oraz Mega Man Star Force 2: Zerker x Ninja. Jedyną platformą docelową dla obu gier ponownie jest konsola Nintendo DS.

Akcja omawianego sequela rozpoczyna się dwa miesiące po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części cyklu. Główni bohaterowie zmuszeni zostają stawić czoła nowym zagrożeniom. Tym razem sterowane postaci muszą pokonać Rogue’a, odpowiedzialnego za wysyłanie śmiertelnie niebezpiecznych wirusów do świata fal.

W Mega Man Star Force 2 zastosowano zbliżony schemat eksploracji otoczenia do poprzedniej gry z tej serii. Sterowane postaci zajmują się mianowicie badaniem dwóch równoległych światów – prawdziwego oraz cybernetycznego. Podobnie jak w innych japońskich RPG-ach, zabawa składa się z dużej liczby walk, w trakcie rozgrywania których należy likwidować podległe Rogue’owi stwory. Walki te toczone są na specjalnych planszach o wymiarach 3x5, a do wykonywania kolejnych ruchów wykorzystuje się dostępne karty do gry.

Obie wersje omawianej gry różnią się między sobą w kwestii dostępności trasnformacji tytułowego Mega Mana. W obu przypadkach dostępny jest Zerker, dzięki któremu tytułowy bohater przeistacza się w dzielnego wojownika dzierżącego w dłoniach potężny miecz. Stając się Ninją, można liczyć na zwiększenie szybkości działania i możliwość rzucania shurikenów. Wybierając z kolei Sauriana, dysponuje się wybuchowymi pięściami.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza nie zabrakło także multiplayera, rozgrywanego na zbliżonych zasadach do pierwszej części cyklu i oferującego wsparcie dla maksymalnie sześciu graczy. Uczestnicy zabawy wystawiają do walk swoje postaci, dążąc do osiągania kolejnych sukcesów. W kontynuacji poprawiono też system transferów, umożliwiający między innymi wymienianie się zdobytymi kartami. Wizualnie gra prezentuje się podobnie do swojego poprzednika. Zmagania obserwowane są więc w pełnym trójwymiarze i z perspektywy trzeciej osoby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection