Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowe3DS
Okładka Mario Golf: World Tour (3DS)
OkładkaMario Golf: World Tour (3DS)

Mario Golf: World Tour 3DS

Zabawna gra sportowa, w której z pomocą Mario, Luigiego i reszty bohaterów niezwykle popularnej serii rozgrywamy szereg zawodów golfowych, toczących się w zróżnicowanych lokacjach i wykorzystujących odmienne zasady poszczególnych trybów zabawy.

Sportowe | golf | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Golf: World Tour Premiera 3DS

1maja2014

producent: Camelot Co., Ltd. wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mario Golf: World Tour to piąta odsłona popularnej serii Mario Golf, która po dziesięciu latach przerwy wraca na ekrany konsolek przenośnych Nintendo. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, Mario i spółka biorą udział w szerokiej gamie zawodów testujących różnorodne umiejętności gracza. Za jej produkcję odpowiada studio Camelot Software Planning, znane z poprzednich części cyklu.

W grze dostajemy szansę objęcia kontroli nad jedną z trzynastu grywalnych postaci – oprócz najbardziej znanych hydraulików, Mario i Luigiego, w tym doborowym towarzystwie znajdują się m. in. Donkey Kong, Yoshi czy Wario. Twórcy oferują nam przystępne i proste zasady rozgrywki w zręcznościowym stylu – naszym zadaniem, jak w każdej klasycznej produkcji traktującej o golfie, jest wbicie piłeczki do dołka za pomocą jak najmniejszej liczby uderzeń. W tym celu należy wziąć pod uwagę zarówno o siłę odbicia i jego kierunek, jak i czynniki zewnętrzne, takie jak np. wiatr. Na celność i moc uderzenia, oprócz naszych umiejętności, wpływają także różnorakie przedmioty możliwe do zakupienia w trakcie rozgrywki - bohaterowie mogą założyć nowe modele czapek, t-shirtów czy butów, jak również zaopatrzyć się w ulepszone kije czy piłeczki o specjalnych właściwościach nośnych.

Zawody rozgrywane są w siedmiu lokacjach charakteryzujących się odmiennym ukształtowaniem terenu – trafiamy m. in. do lasu, na wybrzeże, na dno oceanu i do ogrodu. Mario Golf: World Tour daje ponadto dostęp do Castle Club – specjalnego modułu zabawy przeznaczonego do gry w trybie single player, gdzie możemy poprawić swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w kilkunastu kursach szkoleniowych, jak również przetestować wypracowane taktyki na poletku treningowym.

Oprawa wizualna tej produkcji prezentuje się typowo dla tytułów z Mario w roli głównej – grafika jest kolorowa, a postacie są żywo animowane. Dzięki możliwościom konsoli Nintendo 3DS rozgrywka może być prowadzona z wykorzystaniem widoku trójwymiarowego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Golf: World Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.