Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Mario Andretti's Racing Challenge (PC)
OkładkaMario Andretti's Racing Challenge (PC)

Mario Andretti's Racing Challenge PC

Kolejne wyścigi samochodowe rodem z Distinctive Software, którym nazwiska użyczył znakomity, włoski kierowca Mario Andretti. Gracz wcieli się w rolę początkującego zawodnika, który pod okiem mistrza przebrnie przez kolejne szczeble kariery sportowej.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Andretti's Racing Challenge Premiera PC

20sierpnia1991

producent: Distinctive Software, Inc. wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario Andretti's Racing Challenge

F1 Challenge '99-'02

World Circuit

Grand Prix Circuit

Kolejne wyścigi samochodowe rodem z Distinctive Software, którym nazwiska użyczył znakomity, włoski kierowca Mario Andretti. Gracz wcieli się w rolę początkującego zawodnika, który pod okiem mistrza przebrnie przez kolejne szczeble kariery sportowej.

Rozpoczynając walkę o tytuł mistrza świata, otrzymujesz od sponsorów 20 tysięcy dolarów w gotówce, co umożliwi Ci wzięcie udziału jedynie w wyścigach Sprint Cars. Jeśli potwierdzisz wysoką klasę swoimi umiejętnościami i uda Ci się zwyciężyć wszystkie zaplanowane w sezonie gonitwy, sponsorzy wyłożą dodatkowe pieniądze i pozwolą na zmagania w wyższej kategorii (kolejno są to Modifieds, Stock Cars, Prototypes, Formula 1 i Indy Cars). Głównym celem gracza jest oczywiście sięgnięcie po mistrzowski tytuł we wszystkich dyscyplinach, tak jak to niegdyś robił z powodzeniem tytułowy mistrz.

Mario Andretti’s Racing Challenge zrealizowano za pomocą trójwymiarowej grafiki, w której zarówno tory jak i bolidy złożone są z prostych brył o minimalnej ilości szczegółów. Model jazdy jest całkiem niezły i mimo niewielkiego wysiłku programistów włożonego w stworzenie wiernej symulacji, dobrze oddaje specyfikę kierowania samochodami. Warto zaznaczyć, że w poszczególnych kategoriach dostępnych jest tylko kilka spośród dwunastu tras, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni za każdym razem zmagać się na tych samych arenach. Dodanie opcji powtórek z kilku kamer oraz możliwości tankowania i wymiany opon w boksie, również należy zaliczyć do plusów programu.

Generalnie Mario Andretti’s Racing Challenge to ciekawy produkt, zrealizowany w trochę innej konwencji niż dotychczasowe wytwory Distinctive Software. Oczywiście, grze bliżej do gatunku zręcznościówek niż symulatorów, ale do tego Kanadyjczycy zdążyli już nas akurat przyzwyczaić.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,8 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mario Andretti's Racing Challenge: Odpowiednia dla każdego wieku.