Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Grand Prix Circuit (PC)
OkładkaGrand Prix Circuit (PC)

Grand Prix Circuit PC

Grand Prix Circuit to wyścigi bolidów Formuły 1 o typowo zręcznościowym charakterze. Gra została przygotowana przez zespół Distinctive Software – ten sam, który wcześniej zrobił dla Accolade słynny Test Drive.

Wyścigi | Formuła 1

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grand Prix Circuit Premiera PC

3maja1988

producent: Distinctive Software, Inc. wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Grand Prix Circuit to wyścigi bolidów Formuły 1 o typowo zręcznościowym charakterze. Gra została przygotowana przez zespół Distinctive Software – ten sam, który wcześniej zrobił dla Accolade słynny Test Drive.

Do wyboru są trzy rodzaje rozgrywki (trening, pojedynczy wyścig lub pełne mistrzostwa świata), trzy samochody (Williams Renault, McLaren Honda, Ferrari) oraz osiem torów (Wielka Brytania, Japonia, Włochy, Stany Zjednoczone, Niemcy, Brazylia, Kanada, Monako). Oprócz tego możemy jeszcze podnieść poziom trudności, wpisać swoje imię i zdecydować, ile okrążeń chcemy jeździć podczas wyścigu (1-99).

Podobnie jak ma to miejsce w prawdziwych zawodach Formuły 1, przed właściwym wyścigiem następują kwalifikacje, które zadecydują o ustawieniu bolidów na starcie. W ich trakcie, naszym zadaniem jest przejechać jak najszybciej jedno okrążenie. Gdy będziemy znali już kolejność uczestników głównych zawodów, przystępujemy do walki o punkty w mistrzostwach świata, ścigając się z innymi kierowcami. Należy przy tym pamiętać, że samochód nie jest z gumy i nawet na najłatwiejszym poziomie trudności o wypadek nie trudno. Zniszczenie przednich spoilerów automatycznie kończy zabawę. Poza tym gracz musi zwracać baczną uwagę na stan zużycia opon, który symbolizowany jest za pomocą wskaźnika nad kierownicą (czerwony kolor oznacza stan krytyczny). Ogumienie można wymienić w boksie, w dodatku trzeba to robić niezwykle szybko, gdyż strata dużej ilości czasu może mieć fatalne w skutkach konsekwencje.

Grand Prix Circuit to interesujący produkt, solidnie wykonany zarówno pod względem audiowizualnym, jak i merytorycznym. Momentami trochę denerwujące może być zachowanie komputerowego przeciwnika, który nigdy nie musi zjeżdżać do boksu oraz brak możliwości przełączenia skrzyni biegów z trybu automatycznego na manualny, bez zmiany poziomu trudności.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grand Prix Circuit: Odpowiednia dla każdego wieku.