Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Marine Heavy Gunner: Vietnam (PC)

Marine Heavy Gunner: Vietnam PC

Marine Heavy Gunner: Vietnam to trzecia, po Marine Sharpshooter I i II, część serii rozbudowanych strzelanek pierwszoosobowych, sygnowanych logiem korporacji Groove Games.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Marine Heavy Gunner: Vietnam (PC)

producent: Brainbox Games

wydawca: Groove Games

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9października2004

29grudnia2006

pudełko PL

Marine Heavy Gunner: Vietnam to trzecia, po Marine Sharpshooter I i II, część serii rozbudowanych strzelanek pierwszoosobowych, sygnowanych logiem korporacji Groove Games. Po raz kolejny wcielamy się tutaj w członka amerykańskich Sił Specjalnych - tym razem padło na ciężkozbrojnego piechura 6. plutonu Korpusu Marines, nazwiskiem Grant.

W grze, jak sama nazwa wskazuje, przenosimy się na pola bitewne Wietnamu w 1967 roku. Zlecone zadanie polega na uwolnieniu żołnierzy, którzy wpadli w pułapkę zastawioną przez "Czarne Czaszki" - elitarny oddział armii Północnego Wietnamu, pod dowództwem brutalnego i bezwzględnego pułkownika Trunga. Odkrycie obozu przeciwnika, wydostanie przyjaciół broni z niewoli oraz zlikwidowanie przywódcy "Czarnych Czaszek" stają się teraz priorytetowymi celami misji Granta.

Autorzy z zespołu developerskiego Brainbox Games nie ukrywają, iż fabuła programu powstała po zmieszaniu takich filmów o Wietnamie, jak m.in. "Pluton" czy "Czas Apokalipsy". W sumie, do pokonania udostępniono 10 zróżnicowanych poziomów. Część z nich polega na samodzielnym przedzieraniu się przez zastępy wroga, w innych dostajemy wsparcie w postaci kilku żołnierzy, którymi musimy skutecznie dowodzić (są też poziomy polegające na ostrzeliwaniu rywali z broni zamontowanej na rozmaitych pojazdach, np. jeepach). Dostępny asortyment jest standardowy dla produkcji tego typu (pistolety, karabiny, granaty, etc.).

Tło dla wymiany ognia stanowią: wszechobecna dżungla, okolice rzek, liczne podziemne tunele czy silnie ufortyfikowane wzgórza, zaś za generowanie efektów graficznych odpowiada zmodyfikowana wersja silnika Unreal. Obrazu całości dopełnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marine Heavy Gunner: Vietnam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Marine Heavy Gunner: Vietnam

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 750 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 600 MB HDD