Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka March On Oz (PC)
OkładkaMarch On Oz (PC)

March On Oz PC

March On Oz to gra strategiczna łącząca elementy RTS-a i gatunku Tower Defense. Akcja toczy się w uniwersum znanym z Czarnoksiężnika z krainy Oz.

Strategiczne | RTS | tower defense

Kolekcja gier
Obserwuj grę

March On Oz Premiera PC

anulowana

producent: City State Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

March On Oz to mieszanka gatunków RTS i Tower Defense, której akcja toczy się w świecie Czarnoksiężnika z krainy Oz. Jest to debiutancka produkcja niezależnego zespołu City State Entertainment. Szefem studia jest Mark Jacobs, czyli założyciel firmy Mythic Entertainment, która ma na koncie takie perełki jak Warhammer Online: Age of Reckoning czy Dark Age of Camelot.

Fabuła gry obraca się wokół inwazji na Oz rasy nomów, czyli przypominających roboty istot o wysokim poziomie agresji. Gracze obejmują dowództwo nad grupą bohaterów, których zadaniem jest zatrzymanie przemarszu armii wroga przez słynną wybrukowaną żółtą kostką drogę. Gra łączy elementy RTS-a i gatunku tower defense. W trakcie zabawy musimy więc zarówno wznosić budowle obronne, jak i wydawać rozkazy jednostkom. Każdy bohater otrzymał własny zestaw umiejętności specjalnych i ich właściwe wykorzystanie jest kluczem do sukcesu.

Autorzy przygotowali ponad 50 rozbudowanych poziomów i każdy z nich można przejść w jednym z dwóch poziomów trudności. Zabawę uatrakcyjniają pomysłowe mini gierki, które testują zarówno nasz refleks, jak i spryt. Twórcy zadbali też o dużą różnorodność jednostek. W sumie po obu stronach konfliktu walczy ponad 50 typów postaci.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 2.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe March On Oz: Odpowiednia dla każdego wieku.