Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Mana Khemia: Student Alliance (PSP)

Mana Khemia: Student Alliance PSP

Mana Khemia: Student Alliance to, jak określają sami twórcy, prawdziwy, duchowy następca serii Atelier Iris, znanej graczom z konsoli stacjonarnej PlayStation 2.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Mana Khemia: Student Alliance (PSP)

producent: Gust

wydawca: NIS America

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

25września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mana Khemia: Student Alliance to, jak określają sami twórcy, prawdziwy, duchowy następca serii Atelier Iris, znanej graczom z konsoli stacjonarnej PlayStation 2. Tym razem, utrzymany w mangowym stylu RPG, po raz pierwszy trafia na konsolę przenośną, oferując jednocześnie nieco zmian i nowości w stosunku do swoich poprzedników.

W Mana Khemia gracz wciela się w postać Vayne Aureliusa, początkującego alchemika, który pewnego dnia otrzymuje możliwość wstąpienia w szeregi uczniów Akademii Al-Revis. Wraz z innymi alchemikami, zarówno ludźmi jak i istotami humanoidalnymi będzie musiał odkryć sekrety nauki. W grze duży nacisk położono na aspekty społeczne – aby ukończyć wiele z zadań czekających nas na terenie kampusu, musimy zdać się na pomoc zarówno innych uczniów, jak i nauczycieli. Nauczyciele mogą nam też zlecać wykonanie pewnych zadań – co ciekawe, jeśli ich wykonanie nie powiedzie się, nasza postać, podobnie jak w świecie rzeczywistym, musi po prostu zostać w szkole po lekcjach.

Wśród wspomnianych wcześniej nowości znalazł się m.in. tryb wieloosobowy, w którym wspólnie ze znajomymi możemy stworzyć drużynę i zapolować na potwory oraz poszukać unikalnych przedmiotów. Graczy ucieszy też szybki czas ładowania gry – uzyskano to przy pomocy instalowania części danych na karcie pamięci. Dodatkowo twórcy gry oddali do naszej dyspozycji rozbudowany system tworzenia przedmiotów i broni, dzięki któremu własnoręcznie, przy pomocy alchemii, wyprodukujemy magiczne napoje czy też miecze.

Rozgrywka w Mana Khemia nie skupia się jedynie na nabijaniu kolejnych poziomów doświadczenia – zadbano o możliwość rozwoju prowadzonej postaci przy pomocy odpowiednich umiejętności i statystyk. Dzięki odpowiednim manipulowaniu nimi, możemy uzyskać wojownika specjalizującego się w magii przywołań czy też maga, znakomitego w walce na odległość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mana Khemia: Student Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mana Khemia: Student Alliance

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB