Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Mamoru-kun is Cursed! (PS3)

Mamoru-kun is Cursed!

Trójwymiarowy shoot 'em up, który stworzona został przez japońskie studio G.Rev, mające ogromne i wieloletnie doświadczenie w produkcji gier z gatunku.

Zręcznościowe | fantasy | shoot 'em up

Okładka Mamoru-kun is Cursed! (PS3)

producent: G.rev

wydawca: UFO Interactive

Strona oficjalna

data premiery gry:

25cze2009

X360

31mar2011

PS3
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mamorukun Curse! (org.Mamoru-kun wa Norowarete Shimatta!) to kolorowy i trójwymiarowy shoot 'em up. Za produkcję tytułu odpowiada japońskie studio G.rev, specjalizujące się w produkcjach z gatunku. Gra zadebiutowała po raz pierwszy w salonach arcade w 2008 roku. Wersja na Xboksa 360 z 2009 roku wprowadziła do rozgrywki nieco nowych elementów oraz wcześniej niedostępnych opcji, między innymi większą ilość trybów zabawy. Port na PlayStation 3 posiada z koeli nie tylko te ulepszenia, ale także zawartość wydanych w Japonii zestawów DLC.

W trakcie zabawy wcielamy się w jedną z siedmiu dostępnych postaci, każda z nich dysponuje unikalnymi umiejętnościami oraz stylem ataków. Bohaterowie podróżują przez świat umarłych, po tym jak zostali do niego przeniesieni wbrew swej woli. Ich zdaniem jest uwolnienie zaświatów od atakujących je stworów ciemności. Pomóc ma im w tym potężna magiczna zdolność określana mianem klątwy (tytułowe ang. curse).

Model rozgrywki nie odbiega znacząco od tego do czego przyzwyczaiły nas inne shootery. Akcję obserwujemy z góry, a postać kontrolujemy za pomocą lewej gałki analogowej, strzelając przy pomocy prawej. Podczas rozgrywki przechodzimy po kolei powiązane ze sobą poziomy, kończące się walkami z bossami. W przeciwieństwie do innych gier za gatunku nie jesteśmy jednak zmuszeni do ciągłego parcia w górę ekranu, możemy za to w każdej chwili się zatrzymać i spróbować np. zebrać pozostałe na planszy power-upy i inne bonusy. Poza standardowymi strzałami, dysponujemy też wspomnianą już klątwą, która jest odpowiednikiem bomby w innych tytułach. Błyskawicznie oczyszcza ona nasze otoczenie ze wszystkich przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mamoru-kun is Cursed!

Wymagania wiekowe Mamoru-kun is Cursed!

odpowiednia dla każdego wieku

X360
PS3