Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Major League Eating: The Game (Wii)
OkładkaMajor League Eating: The Game (Wii)

Major League Eating: The Game Wii

Major League Eating: The Game to zabawna gra zręcznościowa, w której przystępujemy do zawodów jedzenia na czas, zmierzając się z wieloma mistrzami tej dyscypliny. Bawimy się w pojedynkę lub z drugim graczem.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Major League Eating: The Game Premiera Wii

14lipca2008

producent: Sensory Sweep wydawca: Mastiff

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Major League Eating: The Game

Wii Sports

Carnival Games (2007)

EA Playground

Major League Eating: The Game to gra podejmująca tematykę zawodów w jedzeniu na czas. Mowa tu o turniejach tego typu w bardziej profesjonalnym wydaniu. Przemawia za tym między innymi to, iż opisywany produkt posiada pełną licencję organizacji MLE (Major League Eating), patronującej wiele zawodów w jedzeniu, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Omawiana gra jest jednym z pierwszych tytułów rozprowadzanych w ramach sieciowej usługi WiiWare.

Z racji wykupenia wspomnianej wyżej licencji w grze pojawiają się wszyscy najsłynniejsi uczestnicy tego typu pokazów. Są to między innymi Takeru Kobayashi oraz Amerykanin Joey Chestnut, będący mistrzem świata tej nietypowej dyscypliny. Jeśli chodzi o zróżnicowanie konkurencji, zadbano tu o kilkanaście różnych pozycji. Lista atrakcji obejmuje między innymi masowe spożywanie hot-dogów z okazji Dnia Niepodległości. Zabawa wzbogacana jest też licznymi mini-grami, które pozwalają uczestnikom na złapaniu oddechu w oczekiwaniu na kolejną porcję przysmaków.

Gra w dość zabawny sposób podchodzi do prezentowanej tematyki, co w szczególności widać na przykładzie ataków specjalnych, z których sterowana w danym momencie postać może skorzystać. Są to między innymi beknięcia czy akcje, w których do pokonania konkurentów wykorzystywany jest gaz musztardowy. Zabawa w bardzo dużym stopniu opiera się na wykorzystaniu pilota konsoli Wii. Wykonując odpowiednie ruchy można symulować określone techniki jedzenia.

Oprawa wizulna Major League Eating jest bardzo uproszczona, nawiązując w znacznym stopniu do takich produkcji jak chociażby Carnival Games. W rozgrywce mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby, bawiąc się na podzielonym ekranie lub w Sieci. Opisywana gra oferuje ponadto opcję podsyłania swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Major League Eating: The Game: Odpowiednia dla każdego wieku.