Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Magus (PS3)
OkładkaMagus (PS3)

Magus PS3

Osadzone w świecie fantasy epickie RPG akcji. Wcielamy się w tytułowego Magusa, uwięzionego od wielu lat w Królestwie Wodospadu. Dzięki pomocy tajemniczej Kinny udaje nam się wyrwać z pułapki, odkryć swe niecodzienne zdolności i poznać prawdę o swojej tożsamości i przeznaczeniu.

RPG | fantasy | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magus Premiera PS3

25lutego2014

producent: Aksys Games / Black Tower wydawca: Aksys Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Magus to osadzone w świecie fantasy, epickie RPG akcji. Gra powstała w wyniku współpracy japońskiego studia Black Tower z amerykańskim Aksys Games, uznanym wydawcą m.in. takich serii jak BlazBlue czy Guilty Gear.

Fabuła opowiada historię tytułowego Magusa, uwięzionego w niedostępnej wieży gdzieś w Królestwie Wodospadu. Torturowany przez lata, bezsilny i zrezygnowany bohater pozostaje w zamknięciu do czasu, aż w wieży pojawia się nowy więzień – kobieta imieniem Kinna. Jak się wkrótce okazuje jej przybycie nie było przypadkiem, a jej celem była pomoc Magusowi w ucieczce z więzienia. W ten właśnie sposób rozpoczyna się epicka przygoda, podczas której nasz protoplasta odkryje swe niecodzienne zdolności i nauczy się je wykorzystywać. Walcząc z próbującym dosięgnąć go gniewem Królestwa Wodospadu, Magus dowie się kim tak naprawdę jest i jakie jest jego przeznaczenie. Zrozumie dlaczego po tylu latach niewoli właśnie teraz Kinna przybyła aby mu pomóc.

Magus jest klasycznym RPG-iem akcji, polegającym na eksploracji niebezpiecznych krain i potyczek z coraz to nowymi przeciwnikami. Walka w grze odbiega jednak od typowego dla gier hack’n’slash schematu. Cechą charakterystyczną naszego bohatera jest bowiem umiejętność absorbcji z otoczenia trzech rodzajów energii i wykorzystania ich do tworzenia potężnych zaklęć, które okażą się głównym orężem gracza. Energia koloru czerwonego wyzwala śmiercionośne czary ofensywne, energia zielona pozwala powiększać lub zmniejszać obiekty, zaś fioletowa daje Magusowi zdolność teleportacji. Przygotowane przez naszego bohatera czary dają naprawdę wielkie możliwości: od rozpętania niszczycielskiego tornada do kształtowania otoczenia włącznie. Autorzy pozostawiają graczom możliwość wyboru czy będziemy dążyć do mistrzostwa w jednym rodzaju magii, czy też spróbujemy rozwijać wszystkie z nabytych umiejętności.

Gra została stworzona na silniku Unreal Engine 3, gwarantującym wysokiej jakości wrażenia wizualne.

Oczekiwania czytelników: 4.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Magus: Odpowiednia dla każdego wieku.