Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Maestro! Green Groove (NDS)
OkładkaMaestro! Green Groove (NDS)

Maestro! Green Groove NDS

Połączenie gry muzycznej i zręcznościówki. Zabawa polega na eksplorowaniu kolorowych światów, w których praktycznie wszystko, od pająków po owoce, jest odpowiedzialne za wydawanie dźwięków.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Maestro! Green Groove Premiera NDS

2lipca2010

producent: Neko Entertainment wydawca: Neko Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Maestro! Green Groove to coś dla miłośników gier muzycznych i zręcznościowych. Bezpośrednia kontynuacja Maestro! Jump in Music jeszcze raz pozwala nam na wcielenie się w ptaszka imieniem Presto, by ponownie móc towarzyszyć mu w przepełnionej muzyką przygodzie.

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada firma Neko Entertainment, która tym samym zastępuje stojące za pierwszą częścią Pasta Games. Rozgrywka kolejny raz opiera się tu na eksploracji kolorowych światów, w których praktycznie wszystko, od pająków po owoce, jest odpowiedzialne za wydawanie dźwięków. Muzykę generujemy wchodząc w interakcję z otoczeniem, czego efektem jest wierne odwzorowanie umieszczonych w grze melodii.

Dvorak, Chopin i Beethoven to tylko niektórzy ze słynnych kompozytorów, którzy zostali umieszczeni w Maestro! Green Groove. W grze znalazło się też miejsce dla kilku różnych trybów rozgrywki, w tym dla trybu improwizacji, w którym to samodzielnie wybieramy odpowiedni poziom trudności oraz wykorzystywane instrumenty. W tej odsłonie Presto zyskał też nowego przeciwnika – jest nim pająk o imieniu Staccato.

Maestro! Green Groove korzysta z dobrodziejstw ekranu dotykowego oraz z wbudowanego w konsolę Nintendo DS mikrofonu. Rysik służy m.in. do szarpania strun gitary, a mikrofon przydaje się w momentach, w których konieczne jest wykazanie się umiejętnościami wokalnymi.

Klasyfikacja PEGI Maestro! Green Groove

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Maestro! Green Groove Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • DSiWare