Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness (PC)
OkładkaMade in Abyss: Binary Star Falling into Darkness (PC)

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness

Gra RPG akcji TPP, oparta na licencji mangi pod tym samym tytułem i jej serialowej adaptacji. W Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness otrzymujemy dwie kampanie, z których pierwsza odtwarza wydarzenia z pierwowzoru, a druga pozwala nam wcielić się w nową postać.

RPG | TPP | manga i anime | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness Premiera

2wrz2022

PC PS4 Switch

Gry podobne do Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness

Assassin's Creed: Odyssey

Immortals: Fenyx Rising

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness jest grą RPG akcji, opartą na licencji mangi autorstwa Akihito Tsukushiego i jej serialowej adaptacji. Produkcja została opracowana przez studio Chime Corporation, a jej wydaniem zajęła się firma Spike Chunsoft.

Fabuła

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness zabiera nas do fantastycznego uniwersum wykreowanego na potrzeby mangowego pierwowzoru. Produkcja przenosi nas do miasta Orth, które wyrosło nad olbrzymim systemem jaskiń – tytułową Otchłanią. Nad podziemiami ciąży klątwa, przez którą śmiałkowie próbujący zbadać głębiny zapadają na ciężką chorobę, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia ich powrót na powierzchnię. Na domiar złego w tunelach żyją drapieżne stwory, stanowiące śmiertelne niebezpieczeństwo. Mimo to wielu wciąż postanawia stawić czoła Otchłani, do której przyciąga ich obecność artefaktów i innych pozostałości po dawno minionych cywilizacjach. Niektórzy z tych jaskiniowych łupieżców stali się prawdziwymi legendami, noszącymi miano Białych Gwizdków. Jedną z takich legend była Lyza, której nie udało się powrócić z ostatniej wyprawy.

Produkcja zawiera dwa tryby fabularne. Pierwszy z nich pozwala nam wziąć udział w wydarzeniach przedstawionych w mandze i opartym na niej serialu anime. Jego główną bohaterką jest córka Lyzy – Riko – która dorasta w sierocińcu, marząc o tym, by pewnego dnia pójść w ślady matki i zostać jednym z Białych Gwizdków. Pewnego dnia dziewczynka znajduje robota przypominającego chłopca, któremu nadaje imię Reg. Niedługo później w jaskiniach zostają znalezione notatki Lyzy i jej wiadomość do Riko, zgodnie z którą kobieta czeka na nią na dnie Otchłani. Nie zastanawiając się zbyt długo, bohaterka i jej towarzysz wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż wgłąb podziemnych tuneli.

Drugi tryb fabularny pozwala nam natomiast wcielić się w wykreowaną przez siebie postać i przeżyć zupełnie nową przygodę w Otchłani.

Mechanika

W Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie rozgrywki poznajemy rozmaite postacie, prowadzimy rozmowy i realizujemy liczne zadania. Poza tym, przemierzając Otchłań, musimy mierzyć się z różnorodnymi przeciwnikami. Podczas szybkich starć robimy użytek z broni białej i różnorodnych umiejętności bojowych protagonistów. W miarę postępów rozwijamy postacie, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym niebezpieczeństwom.

Kwestie techniczne

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness posiada barwną grafikę utrzymaną w stylistyce znanej z mangowego pierwowzoru. Głosu postaciom użyczyli aktorzy znani z anime.

Tryb gry: single player  

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness cena w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4170 3.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GT 630 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
Switch