Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDSwitchPCiOS
Okładka LUNA: The Shadow Dust (AND)
OkładkaLUNA: The Shadow Dust (AND)

LUNA: The Shadow Dust

Produkcja wzorowana na klasycznych przygodówkach point’n’click, która opowiada o podróży dwójki bohaterów po magicznej krainie. LUNA: The Shadow Dust jest debiutancką grą niezależnego studia Lantern i została ufundowana dzięki zbiórce na Kickstarterze.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | 2D | crowdfunding | indie

LUNA: The Shadow Dust Premiera

13lut2020

PC

22paź2020

Switch

sie2021

iOS AND

Gry podobne do LUNA: The Shadow Dust

Machinarium

Broken Sword: Director's Cut

Syberia II

LUNA The Shadow Dust jest reprezentantem gatunku przygodowych gier point’n’click. Produkcję stworzyło niezależne Lantern Studio, założone przez czwórkę utalentowanych deweloperów w 2015 roku. LUNA The Shadow Dust jest ich pierwszym tytułem. Został on ufundowany na platformie crowdfundingowej Kickstarter.

Fabuła

Gra opowiada magiczną, surrealistyczną historię bez użycia słów. Głównymi postaciami są mały chłopiec i jego nierozłączny, tajemniczy towarzysz. Para podróżuje po świecie, w którym należy przywrócić zachwiany porządek. W trakcie przygody bohaterowie odwiedzają starożytną wieżę, skrywającą wiele mrocznych tajemnic, i próbują odzyskać pamiątki przeszłości.

Historia snuta jest z wykorzystaniem ręcznie ilustrowanych grafik. Wprawienie ich w ruch daje wrażenie oglądania dobrze wykonanego filmu animowanego.

Mechanika

LUNA The Shadow Dust przypomina inne klasyczne gry przygodowe typu point’n’click. W trakcie zabawy wchodzimy w interakcję z obiektami, często w określonej kolejności, i posuwamy w ten sposób akcję do przodu. W grze kierujemy zarówno chłopcem, jak i jego towarzyszem; muszą oni współpracować, by rozwiązać łamigłówki. Warto przy tym zaznaczyć, że zagadki zostały zaprojektowane tak, by uniknąć żmudnego poszukiwania wymaganych przedmiotów czy backtrackingu.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa szata graficzna cechuje się oryginalnym, rysunkowym stylem. Unikatowy charakter tworzą nie tylko same ilustracje, ale przede wszystkim ręczna animacja (dwanaście klatek w ciągu sekundy). W sumie twórcom udało się zrealizować przeszło 250 animacji, które składają się na 20 minut przerywników filmowych, zastępujących tradycyjne dialogi. W trakcie rozgrywki przygrywa nastrojowa, czasem wręcz niepokojąca muzyka, dobrze współgrająca z tajemniczym, surrealistycznym klimatem gry.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe LUNA: The Shadow Dust: Odpowiednia dla każdego wieku.

LUNA: The Shadow Dust Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2557M 1.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 440 / Radeon HD 5570 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PC
iOS
AND
Switch