Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCAND
Okładka Lumino City (iOS)

Lumino City

Przygodowa gra logiczna brytyjskiego studia State of Play Games, będąca bezpośrednią kontynuacją ciepło przyjętego Lume. Główną bohaterką opowieści pozostaje znana z poprzedniej gry Lumi, której dziadek, tuż po tym jak został szczęśliwie uratowany, padł ofiarą porywaczy.

Przygodowe | elementy logiczne | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Lumino City (iOS)

data premiery gry:

2gru2014

PC

29paź2015

iOS

13kwi2017

AND

Lumino City to nagrodzona w 2015 roku nagrodą BAFTA gra na platformę PC, AND i iOS, będąca sequelem Lume z 2011 roku. Za obie produkcje odpowiada brytyjska ekipa State of Play Games, mająca na swoim koncie, oprócz dwóch wspomnianych już projektów, grę KAMI, a także rozmaite animacje, w tym Stigmatisation, której zadaniem była walka z AIDS.

Fabuła

Akcja gry rozpoczyna się w momencie zakończenia „jedynki”. Znana fanom pierwowzoru Lumi dopiero co odzyskała swojego dziadka, a ten niemal natychmiast został porwany. Nie zastanawiając się długo, bohaterka wyrusza na kolejną niebezpieczną wyprawę, podczas której naszym zadaniem będzie pomóc jej uwolnić ukochanego członka rodziny, pokonując po drodze szereg przeciwności losu.

Mechanika

Produkcja reprezentuje gatunek przygodówek, przy czym kładzie duży nacisk na elementy logiczne. W trakcie przygody odwiedzamy niecodzienne miasto i rozwiązujemy liczne łamigłówki. Musimy na przykład znaleźć przycisk, który pozwoli obrócić dom do góry nogami, pobawić się mechanizmem przesuwającym windę lub odbudować zepsute urządzenie z dostępnych części. Podczas przygody przemierzamy nie tylko samo miasto, ale także inne lokacje fantastycznego świata, w tym podniebny ogród czy też rezydencję wykutą w kamieniu.

Kwestie techniczne

Najciekawszym elementem Lumino City jest oprawa graficzna. Twórcy, pracując przez około trzy lata, stworzyli modele budynków i postacie z papieru i kleju, a później przenieśli je do wirtualnego świata, czego efektem jest niepowtarzalna grafika 2,5D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Lumino City

Wymagania wiekowe Lumino City

odpowiednia dla każdego wieku

Templariusze, ośmiornica i kartonowe miasto - mobilne premiery tygodnia (m.in. Templar Battleforce, Octodad)
Templariusze, ośmiornica i kartonowe miasto - mobilne premiery tygodnia (m.in. Templar Battleforce, Octodad)

wiadomość30 października 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Templar Battleforce, Octodad: Dadliest Catch, Pocket MapleStory i Lumino City. Przybliżmy niektóre z nich.

PC
iOS
AND