Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Lost Region (PC)
OkładkaLost Region (PC)

Lost Region

Bad Day: Rebellion

Niezależna gra survivalowa z elementami MMO, stworzona na bazie Unreal Engine 4. Akcja Lost Region została osadzona w niemal całkowicie wyludnionym świecie, nad którym kontrolę zaczyna przejmować natura.

Akcji | TPP | postapokalipsa | sandbox | survival | indie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Region Premiera

2022

PC PS4 XONE

Gry podobne do Lost Region

DayZ

SCUM

Just Survive

Lost Region jest grą survivalową z elementami MMO, opracowaną przez niezależny zespół Farom Studio. Tytuł trafił na wiele platform, w tym na PC, PS4 i XONE, a jego akcja została osadzona w fikcyjnym, niemal całkowicie wyludnionym świecie, który w przeszłości doświadczył bliżej nieokreślonego kryzysu cywilizacyjnego. Obecnie kontrolę nad coraz większymi połaciami terenu przejmuje natura, o czym świadczą choćby rozrastające się w zawrotnym tempie lasy iglaste.

Mechanika

W Lost Region akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja przenosi nas na rozległe, otwarte terytorium wzorowane na górskich rejonach Ameryki Północnej. Jego powierzchnia obejmuje ponad 64 kilometry kwadratowe zróżnicowanego terenu – od gęsto porośniętych równin, po malownicze doliny rzek. Przed rozpoczęciem zabawy możemy wybrać, jaką profesję ma reprezentować prowadzona przez nas postać, by w ten sposób zyskać przydatne umiejętności. Przykładowo, chemik potrafi wytwarzać rozmaite rodzaje apteczek i lekarstw, z kolei architekt otrzymuje dostęp do szerszej gamy budynków.

Niezależnie od specjalizacji, na którą się zdecydujemy, filar rozgrywki stanowi eksploracja, pozyskiwanie niezbędnych do przetrwania surowców, wykonywanie generowanych proceduralnie zadań oraz walka z napotkanymi przeciwnikami. W zależności od preferowanego stylu rozgrywki, możemy zmierzyć się zarówno z innymi graczami, jak i z oponentami kontrolowanymi przez AI. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by dołączyć do jednej z frakcji istniejących w świecie gry bądź założyć własną. W ten sposób możemy korzystać ze znacznie większej ilości zasobów, co prowadzi do możliwości konstruowania baz wypadowych – takowe można również przejmować z rąk wrogich ugrupowań. Dodatkowo w trakcie zabawy często napotykamy budynki zajmowane przez postacie niezależne – w takich miejscach nie tylko uzupełniamy zapasy i odpoczywamy, lecz także wynajmujemy towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję. Warto nadmienić, że mieszkańcy tej „piaskownicy” mogą reagować na nas w różny sposób – o tym, czy sympatyzują z naszym alter ego, czy też odnoszą się do niego pogardliwie, a czasami nawet rzucają się na niego z pięściami, decydują nasze poczynania.

Ponadto istotną rolę w grze odgrywa crafting. Podczas rozgrywki możemy wytwarzać nie tylko broń oraz inne przydatne elementy ekwipunku, lecz także konstruować całe budynki. Nie zabrakło tutaj również rozbudowanego systemu rozwoju postaci – im częściej korzystamy z konkretnej umiejętności, tym większymi specjalistami w danej dziedzinie się stajemy. Przykładowo, jeśli preferujemy walkę przy użyciu broni białej, z czasem otrzymujemy dostęp do kolejnych perków otwierających przed nami zupełnie nowe możliwości. Co się zaś tyczy starć z adwersarzami – pomimo że i na tym polu mamy stosunkowo dużą swobodę działania, metoda „na Rambo” na niewiele się zda. Kluczem do sukcesu jest bowiem działanie w zgranej grupie, z kolei samotnicy powinni przywiązywać dużą wagę do eliminacji oponentów z zaskoczenia i przekradania się za ich plecami.

Tryby gry

W Lost Region na platformie PC, PS4 i XONE znalazło się miejsce na zróżnicowane warianty rozgrywki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę, jednak gra rozwija skrzydła w trybie multiplayer – publiczne serwery zapewniają wspólną zabawę maksymalnie stu graczom.

Kwestie techniczne

Lost Region działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4 – tytuł może się pochwalić wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną. Na uwagę zasługuje przede wszystkim gęsta roślinność zaprojektowana z dbałością o detale. Całości dopełnia klimatyczny soundtrack.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Lost Region cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Lost Region: 18+

Lost Region Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
 • 39 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-7700K 4.2 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 39 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE