Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Lost in Blindness (PC)
OkładkaLost in Blindness (PC)

Lost in Blindness

Eksperymentalna gra przygodowa autorstwa francuskiego studia Unseen Interactive. W Lost in Blindness wcielamy się w Alexa, niewidomego archeologa badającego starożytną świątynię. Podczas zabawy gracz nie widzi rozgrywających się wydarzeń i musi polegać na słuchu.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost in Blindness Premiera

17maj2021

PC

2022

AND iOS

Gry podobne do Lost in Blindness

The Vale

A Blind Legend

Beyond Eyes

Lost in Blindness to eksperymentalna gra przygodowa autorstwa niezależnego francuskiego studia Unseen Interactive. W grze wcielamy się w młodego archeologa badającego świątynię wewnątrz amazońskiej dżungli. Unikalnym elementem gry jest ślepota głównego bohatera, przekładająca się na rozgrywkę. Podczas zabawy gracz nic nie widzi i musi orientować się w terenie za pomocą dźwięków.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest młody, niewidomy archeolog Alex. Gra opowiada o jego ekspedycji w środek Amazonii, gdzie odnajduje on starożytną świątynię Majów. Podczas wyprawy bohater natrafia na potencjalnych sojuszników, wrogich odkrywców chcących go wyeliminować oraz na mityczne bestie strzegące majańskich sekretów. Historia przedstawiona w grze jest nieliniowa. Podejmowane przez gracza decyzje i wybierane opcje dialogowe zmieniają przebieg fabuły.

Mechanika

Lost in Blindness jest klasyczną, trójwymiarową grą przygodową, w ramach której eksplorujemy świątynię, znajdujemy przedmioty, prowadzimy rozmowy i rozwiązujemy zagadki. Rozgrywka nie jest jednak wyświetlana na ekranie, gracz więc nie może posługiwać się wzrokiem. Do orientacji w terenie służy przede wszystkim dźwięk. Przykładowo, odgłos szeleszczącej trawy jest głośny i pozwala nam na określenie naszej pozycji. Towarzysze przebywający z Alexem opisują wygląd pokoju, w którym się znajdujemy, a sam bohater chętnie opowiada o przedmiotach, które dotyka i podnosi. W ten sposób gracz może przeć naprzód mimo braku wizji. Eksplorując świątynię, czasem natrafiamy na przeciwników, czyli uzbrojonych żołnierzy i potwory strzegące świątyni. W konfrontacjach z nimi musimy salwować się ucieczką.

Tryby gry

Tytuł oferuje wyłącznie kampanię jednoosobową. Deweloperzy z Unseen Interactive zawarli w grze także specjalny tryb streamera przeznaczony dla graczy chcących dzielić się doświadczeniem z innymi. Tryb uruchamia się podczas streamingu i pokazuje widzom akcję gry w czerni i bieli.

Kwestie techniczne

Oprawy graficznej Lost in Blindness możemy doświadczyć wyłącznie oglądając streamy. Jest ona trójwymiarowa, minimalistyczna i całkowicie czarno-biała. Gra imponuje jednak pod względem przestrzennego dźwięku. Do pełni doświadczenia zalecana jest gra przy użyciu słuchawek. Tytuł nie posiada także polskiej wersji językowej, więc dobra znajomość angielskiego jest obowiązkowa.

Tryb gry: single player  

Lost in Blindness cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Lost in Blindness: 12+

Lost in Blindness Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/10 64-bit
PC
AND
iOS