Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Lost Empire: Immortals (PC)
OkładkaLost Empire: Immortals (PC)

Lost Empire: Immortals PC

Lost Empire: Immortals jest grą z gatunku kosmicznych strategii turowych w stylu Master of Orion czy Galactic Civilization, często określanych mianem 4X, czyli eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate (eksploruj, rozwijaj się, wykorzystuj, eksterminuj).

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Empire: Immortals Premiera PC

11marca2008

producent: Pollux Gamelabs wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lost Empire: Immortals jest grą z gatunku kosmicznych strategii turowych w stylu Master of Orion czy Galactic Civilization, często określanych mianem 4X, czyli eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate (eksploruj, rozwijaj się, wykorzystuj, eksterminuj). Stanowi ona rozwinięcie poprzedniej gry studia Pollux Gamelabs, o tytule Lost Empire.

Choć fabuła jest właściwie tylko pretekstem do pokazania bogactwa możliwości i kombinacji opcji w trakcie rozgrywki, warto także o niej wspomnieć. Otóż przed wieloma wiekami galaktykę zamieszkiwała będąca obecnie tylko legendą, rasa obcych - Aeonów. Wynaleźli oni technologię umożliwiającą kosmiczne podróże. W czasach swojej świetności kolonizowali kosmos i poznawali go ucząc inne napotkane nacje. Kres ich panowaniu położyła pierwsza Wojna Galaktyczna. Niestety wraz z ich upadkiem również sześć innych cywilizacji utraciło na znaczeniu, a w rezultacie cofnęło się w rozwoju do ery sprzed podboju kosmosu. Należą do nich imperia Ludzi, Hordy, Trytonów, Megalanów, Alkithów i Krzyształowych Duchów.

Jak zwykle w tego typu grach obejmujemy dowodzenie nad jedną z konkurujących stron. Naszym zadaniem jest jak najszybszy i najlepszy rozwój naukowy i militarny, aby podporządkować sobie inne rasy. Do dyspozycji gracza oddano olbrzymią, trójwymiarową mapę galaktyki, na której znajduje się do pięciu tysięcy najróżniejszych gwiazd. Pośród nich zamieszkuje dwadzieścia osiem unikalnych, mniejszych cywilizacji oraz sześć wymienionych wyżej potężnych imperiów. Autorzy przygotowali również dziesiątki oczekujących na wynalezienie technologii pogrupowanych w jedenaście kategorii.

Poza kolonizacją nowych globów i koniecznością dbania o powiększającą się populację, wcześniej czy później przyjdzie nam stawić czoła również militarnemu zagrożeniu. Budowane w stoczniach jednostki podzielono na osiem różnych klas w zależności od ich przeznaczenia. Tak więc znajdują się tutaj zarówno szybkie, ale pozbawione dużej mocy ognia jednostki zwiadowcze, statki przystosowane do przemierzania przestrzeni kosmicznej i poszukiwania zdatnych do zamieszkania na nich światów, okręty patrolowe przeznaczone do obrony zamieszkanych systemów, krążowniki i pancerniki służące do staczania większych bitew, a także okręty specjalnie wybudowane z myślą o inwazji i desancie na wrogich planetach.

Przy mapie takiej wielkości rzadko jednak będziemy mieli do czynienia z wojną totalną, nastawioną na całkowite wyeliminowanie przeciwnika. W zawarciu traktatu pokojowego czy ustaleniu warunków wymiany handlowej niewątpliwie przydatna będzie opcja zaawansowanej dyplomacji, łącznie z ustanawianiem własnych ambasad na terytorium sąsiadów.

Pomimo tego, że gra toczy się w turach, istnieje możliwość obejrzenia każdego ze starć w graficznej formie w dynamicznym trybie 3D.

Tak rozbudowany tytuł musi być również wyposażony w opcję gry multiplayer. Do wspólnej rozgrywki możemy zaprosić aż do dziesięciu innych graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lost Empire: Immortals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Lost Empire: Immortals Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP