Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2
Okładka London Racer Destruction Madness (PC)

London Racer Destruction Madness

Destruction Madness: London Racer to dynamiczna, emocjonująca gra samochodowa, przeznaczona głównie dla wszystkich wirtualnych zmotoryzowanych zabijaków. Opisywany tytuł stosunkowo najbardziej przypomina totalne wyścigowe rozwalanki typu Destruction Derby i Crashday.

Wyścigi | samochodowe

Okładka London Racer Destruction Madness (PC)

producent: Davilex

wydawca: Davilex

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

14paź2005

PS2

15maj2006

PC

Destruction Madness: London Racer to dynamiczna, emocjonująca gra samochodowa, przeznaczona głównie dla wszystkich wirtualnych zmotoryzowanych zabijaków. Opisywany tytuł stosunkowo najbardziej przypomina totalne wyścigowe rozwalanki typu Destruction Derby i Crashday, jeśli więc lubujemy się w rozrywce, której jedyną zasadą jest kompletny brak zasad – DM: LR ma prawo nam się podobać.

Mamy do czynienia z bardzo luźną symulacją jazdy samochodem, której tak naprawdę bliżej do zręcznościowej gry akcji, niźli do wiernego i realistycznego odwzorowania rzeczywistych wyścigów. Zabawa polega przede wszystkim na zadaniu jak największych zniszczeń konkurencyjnym bolidom – nie musimy się więc specjalnie martwić uzyskiwaniem jak najlepszych czasów na poszczególnych okrążeniach, także kolejność na mecie nie ma tak wielkiego znaczenia. Najwięcej punktów uzyskujemy przede wszystkim za spowodowanie jak najbardziej spektakularnych i tragicznych w skutkach karamboli, nic więc dziwnego, iż tego typu rywalizacja ma całkowicie nielegalny charakter, zaś sama gra, mimo barwnej oprawy graficznej, przeznaczona jest raczej dla odbiorców dorosłych.

Miejscem pojazdowej destrukcji jest znaczna ilość tras, umieszczona w największych europejskich miastach – z tytułowym Londynem włącznie. Zasiadamy za kółkiem jednego z dziewiętnastu dostępnych gablot, będących mniej lub bardziej wiernymi replikami modelów produkowanych seryjnie i w większości dobrze znanych z miejskiej rzeczywistości (do wyboru między innymi VW Golf IV, BMW serii 3, Mercedes klasy C czy Renault Clio II), każdy opisany czterema podstawowymi parametrami (przyspieszeniem, odpornością na stłuczki, prędkością maksymalną itp.). Na ulicznym polu bitwy pierwszorzędne znaczenie ma nie tylko masa i moc pojazdu, ale także zręczność gracza w „łapaniu” wszelkiego rodzaju wspomagaczy i power-upów, które wydatnie zwiększają parametry naszego auta i dają nam zupełnie nowe możliwości. Według autorów, na największą uwagę zasługuje rzekomo doskonale dopracowany i niezwykle szczegółowy system zniszczeń, który pozwala „rozebrać” wóz na części pierwsze. Dodatkowym atutem programu jest także możliwość toczenia cybernetycznej rozwałki na jednym komputerze z ulubionym kumplem przy boku, za pośrednictwem sprawdzonej opcji split-screen (podzielonego ekranu).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 267 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do London Racer Destruction Madness

Klasyfikacja PEGI London Racer Destruction Madness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe London Racer Destruction Madness

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.7GHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 370MB na HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP
PS2
PC