Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Liquidator (PC)

Likwidator PC

Liquidator

Liquidator to obserwowana z perspektywy pierwszej osoby (FPP) typowa gra akcji, która pod wieloma względami zbliżona jest do takich pozycji jak Nosferatu, Serious Sam czy Will Rock.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Liquidator (PC)

wydawca: Russobit-M

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9grudnia2005

17listopada2006

pudełko PL

Liquidator to obserwowana z perspektywy pierwszej osoby (FPP) typowa gra akcji, która pod wieloma względami zbliżona jest do takich pozycji jak Nosferatu, Serious Sam czy Will Rock. Za jej produkcję odpowiada niewielkie amerykańskie studio Parallax Arts Studio znane również z innej pozycji z tego gatunku - Utopia-City.

Fabuła opisywanej produkcji nie odgrywa w trakcie zabawy istotnej roli, aczkolwiek warto jest zaznaczyć jej obecność. Akcja Liquidatora rozgrywa się w alternatywnej wersji rzeczywistości, w której Ziemianie odkryli trzy światy zamieszkałe przez przypominające ludzi rasy obcych. Nasza cywilizacja nawiązała pokojowe kontakty z mieszkańcami wspomnianych planet, skonstruowano również narzędzia teleportacyjne, dzięki którym możliwa stała się wymiana różnorakich dóbr i transport osób. Urządzenia te do poprawnej pracy wymagały specyficznego paliwa. Zostało ono dostarczone na wszystkie trzy planety.

Akcja właściwej gry odnosi się bezpośrednio do dziwnego wydarzenia, które miało miejsce jakiś czas po nawiązaniu stosunków handlowych z innymi cywilizacjami. Kontakt ze wszystkimi trzema planetami został utracony. Niedługo potem na Ziemię przeteleportował się mężczyzna i opowiedział o rasie drapieżnych obcych, którym udało się przejąć kontrolę nad pozostałymi światami. W krótkim czasie sformowano oddziały wojskowe, których zadaniem miało być przedostanie się na wszystkie trzy planety i zniszczenie składów paliwa niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania urządzeń teleportacyjnych. Wspomnianym żołnierzom udało się dotrzeć na miejsca przeznaczenia, ale po pewnym czasie kontakt z nimi został utracony. Co więcej, okazało się, iż najeźdźcy, którzy zaatakowali planety spowodowali nieodwracalne zmiany w ich florze i faunie. Gracz wciela się w postać samotnego żołnierza. Musi on przedostać się na wszystkie trzy planety i dokończyć zadanie, któremu nie sprostały oddziały specjalne.

Właściwa zabawa osadzona została na powierzchniach każdej z planet opanowanych przez obcą rasę. Każdy z tych światów przeobraził się w coś innego. Gracz musi odwiedzić ogromne bagna, krainę wyglądem przywodzącą znane z literatury fantasy piekło oraz pustkowie. Poszczególne światy różnią się nie tylko wyglądem, ale i bestiariuszem. Gracz na swojej drodze napotyka zmutowanych ludzi, przerośnięte zwierzęta czy też samych Obcych, którzy zaatakowali wspomniane planety. Arsenał broni obejmuje między innymi pistolet, shotgun, kilka rodzajów karabinów czy rakietnicę. Kolejne bronie zdobywa się w miarę postępów rozgrywki. Zabawa rozgrywa się w pełni trójwymiarowym otoczeniu. Liquidator działa na nowoczesnym silniku graficznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 177 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Likwidator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Likwidator

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor 1.5GHz
  • 512MB RAM
  • akcelerator 3D 64MB
  • Direct-X 9.0c