Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSPSV
Okładka LEGO Ninjago: Shadow of Ronin (3DS)

LEGO Ninjago: Shadow of Ronin

Stworzona przez studio TT Fusion z myślą o przenośnych konsolkach Nintendo oraz Sony trzecioosobowa gra akcji oparta na popularnej serii klocków LEGO, w której motywem przewodnim są przygody młodych wojowników ninja.

Akcji | TPP | seriale animowane | LEGO | humorystyczne

Okładka LEGO Ninjago: Shadow of Ronin (3DS)

data premiery gry:

24mar2015

PSV 3DS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Ninjago: Shadow of Ronin to kolejna produkcja oparta o popularną serię klocków, w której motywem przewodnim są przygody młodych wojowników ninja. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie – LEGO Ninjago: Nindroids, także i tutaj mamy do czynienia z barwną grą akcji, w której oprócz segmentów zręcznościowych oraz logicznych, znajdziemy także mnóstwo humoru. Za grę odpowiada studio TT Fusion.

Po pokonaniu tyrana i zastępów Nindroidów w poprzedniczej części, piątka bohaterów myśli o odpoczynku. Szybko okazuje się jednak, że w ich profesji nie ma czegoś takiego jak „wolne”, ponieważ nad światem zawisło kolejne zagrożenie. Tym razem jest to niejaki Ronin, stojący na czele Armii Cienia. Mnogość przeciwników sama w sobie nie byłaby problemem, gdyby nie to, że nowy arcyłotr już na początku okrada naszych wojowników ninja z ich umiejętności oraz wspomnień przy pomocy starożytnego artefaktu. Zadaniem gracza jest oczywiście ponowne uratowanie rzeczywistości. Zanim jednak do tego dojdzie – musi wpierw odzyskać utracone atrybuty.

W LEGO Ninjago: Shadow of Ronin główną rolę odgrywa dynamiczna akcja – przy pomocy jednego z protagonistów przebijamy się przez hordy wrogów w prostych, choć efektownych kombosach. Przeciwnicy, których spotykamy na naszej drodze, w większości są przedstawicielami nowej wrogiej frakcji, jednak na poszczególnych planszach trafiamy także i na „starych znajomych” – Nindroidy czy chociażby Serpentine. Większość potyczek toczymy na własnych nogach, twórcy oddali jednak do dyspozycji gracza także całą masę pojazdów oraz smoków, na grzbietach których możemy przemierzać świat.

Pośród kilkudziesięciu zróżnicowanych poziomów natrafiamy nie tylko na znane z animowanej serii lokacje takie jak Lodowa Świątynia czy Wyspa Chena, ale także na całą masę niewidzianych do tej pory miejsc. Dzięki poprawionej grafice produkcja wygląda znacznie lepiej niż poprzednia odsłona, choć wciąż mamy w tym przypadku do czynienia z perspektywą 2,5D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI LEGO Ninjago: Shadow of Ronin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PSV
3DS