Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5Switch
Okładka LEGO Horizon Adventures (PC)
OkładkaLEGO Horizon Adventures (PC)

LEGO Horizon Adventures

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki 3D w rzucie izometrycznym, osadzona w postapokaliptycznym świecie znanym z serii Horizon od studia Guerrilla Games. LEGO Horizon Adventures oferuje tryb kooperacji na wspólnym ekranie.

Akcji | science fiction | postapokalipsa | widok izometryczny | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Horizon Adventures to przygodowa gra akcji z widokiem izometrycznym i elementami platformówki 3D, w której przenosimy się do uniwersum serii Horizon. Za produkcję odpowiadają twórcy przygód rudowłosej wojowniczki Aloy, zespół Guerrilla Games, którzy współpracowali ze studiem Gobo.

Fabuła

W LEGO Horizon Adventures wcielamy się w protagonistkę serii Horizon, Aloy, z którą doświadczamy znanych przygód w nowej, humorystycznej perspektywie. Gra w głównej mierze bazuje na historii opowiedzianej w grze Horizon: Zero Dawn.

Akcja ma miejsce w odległej, postapokaliptycznej przyszłości, w której Ziemię zdominowały maszyny przypominające dinozaury i inne zwierzęta. Główna bohaterka jako dziecko zostaje odnaleziona przez myśliwego Rosta, który uczy ją wszystkiego, co sam potrafi.

Pewnego dnia Aloy postanawia wyruszyć na wyprawę, aby odkryć swoje przeznaczenie, kierowana starożytnym hologramem naukowczyni Elisabet Sobeck. Jak się szybko okazuje, ludzkości grozi zagłada. Tylko Aloy może stawić czoła Helis, która przywodzi czcicielom Słońca i chce zbudzić Starożytne Zło.

Gameplay

Podczas wyprawy przemierzamy lokacje znane z serii Horizon, w tym Kotły, z których wychodzą agresywne roboty. W trakcie potyczek z nimi Aloy może zasypać je gradem strzał z łuku lub spróbować walki wręcz.

Poza zmaganiem się z robotami do naszej dyspozycji oddano możliwość budowania różnych konstrukcji. W ten sposób możemy dodawać unikalne budynki w Sercu Matki, wiosce plemienia Aloy. Pozwala to na personalizacje tej znanej lokacji w nowy, zabawny sposób.

Coop

LEGO Horizon Adventures zostało zaprojektowane z myślą o wspólnej zabawie poprzez tryb kooperacji dla dwóch graczy, zarówno na wspólnym ekranie, jak i online (choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby zanurzyć się w przygodę w pojedynkę). Gra obsługuje też funkcję crossplay, dzięki której możemy połączyć swoje siły z użytkownikami innych platform sprzętowych.

Ostatnia modyfikacja 14 czerwca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Wymagania wiekowe LEGO Horizon Adventures: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS5
Switch