Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka LEGO Battles (NDS)
OkładkaLEGO Battles (NDS)

LEGO Battles NDS

Lekka strategia osadzona w świecie klocków LEGO, w której do boju prowadzimy oddziały składające się z bardzo odmiennych jednostek.

Akcji | LEGO | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Battles Premiera NDS

9czerwca2009

pudełko PL

18września2009

producent: Hellbent Games wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

LEGO Battles jest kolejną produkcją osadzoną w realiach najpopularniejszych klocków świata, tym razem zarezerwowaną jedynie dla posiadaczy handhelda Nintendo. Chociaż tytuł powstał dzięki ekipie Hellbent Games znanej z konwersji strategii Supreme Commander na Xboxa 360, nad jego realizacją czuwała firma Traveller's Tales, czyli autorzy "klockowych" wersji kinowych hitów - Gwiezdnych Wojen, Batmana i Indiany Jonesa.

Gra łączy w sobie najpopularniejsze motywy tematyczne duńskich zabawek - LEGO Castle, LEGO Pirates i LEGO Space, a nasze zadanie polega tu ma na rozbudowie i obronie własnej bazy oraz tworzeniu armii i podboju wrogiej fortecy. Co ciekawe nasze oddziały mogą zasilić jednostki należące do wszystkich trzech światów, dlatego też zobaczenie chociażby czarodziei i obcych walczących ramię w ramię ze smokami i piratami nie jest tu niecodziennym zjawiskiem.

W sumie otrzymaliśmy ponad siedemdziesiąt różnych poziomów podzielonych na sześć obszernych scenariuszy - LEGO Battles jest więc bez wątpienia produkcją mogącą zapewnić naprawdę wiele godzin zabawy, zwłaszcza, że oprócz stoczenia pojedynków przeciwko AI możemy również sprawdzić się w starciu z innymi graczami za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Twórcy zadbali o zachowanie klimatu i charakterystycznego dla gier z LEGO w tytule poczucia humoru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-3  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI LEGO Battles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.