Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Legend of Dungeon (PC)
OkładkaLegend of Dungeon (PC)

Legend of Dungeon PC

Legend of Dungeon to opracowana przez zespół RobotLovesKitty gra fantasy stanowiąca hybrydę gatunku action-RPG i chodzonej bijatyki, w której maksymalnie czterech graczy eksploruje pełne potworów podziemia.

Akcji | fantasy | elementy RPG | beat 'em up | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legend of Dungeon Premiera PC

13września2013

producent: RobotLovesKitty wydawca: RobotLovesKitty Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Legend of Dungeon

Aion

Hyper Light Drifter

Cryamore

Legend of Dungeon to chodzona bijatyka doprawiona elementami zaczerpniętymi z produkcji action-RPG. Grę stworzyło niezależne studio RobotLovesKitty.

Fabuła nie odgrywa istotnej roli w Legend of Dungeon i jest jedynie pretekstem do zabawy. W grze maksymalnie czterech bohaterów zapuszcza sie do pełnych potworów podziemi, aby poszukać skarbów. Legenda mówi, że na dwudziestym szóstym poziomie lochów ukryto niewyobrażalne bogactwa. Naszym zadaniem jest zatem dotarcie tam, zagrabienie wszystkich kosztowności, a następnie wydostanie się na powierzchnię.

Wszystko to brzmi jak typowy klon Diablo, ale w Legend of Dungeon elementy RPG odgrywają rolę drugorzędną. System walki przypomina zamiast tego popularne na automatach chodzone bijatyki i wynik starć zależy przede wszystkim od naszej własnej zręczności. Również kamera pozostaje wierna tej stylistyce, ukazując akcję z boku. W grę można bawić sie samotnie, ale całość opracowano głównie z myślą o trybie kooperacyjnym. Gdy zginiemy nasz bohater zamienia się w ducha, który aby powrócić do żywych musi zebrać odpowiednią ilość kulek energetycznych. Możliwe jest to tak długo, jak przynajmniej jeden z członków drużyny wciąż pozostaje przy życiu. Gdy jednak wszyscy zginą, gra ulega zakończeniu. Oznacza to również, że grając samotnie każda śmierć jest ostateczna.

Legend of Dungeon oferuje cztery grywalne klasy. Rycerz posiada największą wytrzymałość na obrażenia i może ściągać na siebie ataki wrogów, chroniąc w ten sposób drużynę. Ninja poza umiejętnościami walki wręcz potrafi również korzystać z gwiazdek shuriken. Doktor przydaje się do leczenia reszty drużyny, a czarnoksiężnik dysponuje szerokim wachlarzem potężnych zaklęć. Każdy bohater ponadto posiada własne zwierzątko (np. niedźwiedzia, jastrzębia, wilka albo kota), którego można wyszkolić tak, aby atakował nieprzyjaciół i zbierał złoto.

Mocną stroną Legend of Dungeon jest atrakcyjna oprawa graficzna. Autorzy połączyli uroczo rospikselowane postacie z potężnym silnikiem odpowiadającym za generowanie dynamicznego oświetlenia. Ponadto silnik wyposażono w funkcję proceduralnego generowania poziomów, więc każda wyprawa do lochów jest inna.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Legend of Dungeon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Legend of Dungeon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8