Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Legacy: Dark Shadows (PC)

Legacy: Dark Shadows PC

Legacy: Dark Shadows to klasyczna gra przygodowa „point & click”. W dwuwymiarowym świecie za pomocą kursora myszki wydajemy polecenia głównym bohaterom, zwiedzając ponad 230 miejsc w 12 lokacjach.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Legacy: Dark Shadows (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W 1930 roku Japońscy naukowcy odkryli substancję, która wstrzyknięta w ciało człowieka potrafiła przerywać proces starzenia i regenerować żywe komórki. Jednak doświadczenia przeprowadzone na pierwszych ochotnikach wykazały pewne problemy. Dziesięć dni po wstrzyknięciu substancji, proces odmładzania przebiegał tak gwałtownie, że ludzkie ciało nie było w stanie wytrzymać szoku. Wszyscy badani zmarli na skutek wylewów. Wynalazkiem Japończyków zainteresował się nawet sam Hitler, który chciał wykorzystać regenerujące właściwości odkrytej substancji do polepszenia wydolności niemieckich żołnierzy w walkach na terenie mroźnej Rosji. Naukowcy z kraju kwitnącej wiśni w obawie przed Rosyjską inwazją na ich kraj postanowili pomóc Nazistom w dalszym badaniu tajemniczego preparatu, który miałby pomóc im w wygraniu wojny. W grudniu 1941 roku, do Institute for Hereditary Biology dociera tajemnicza paczka z Japonii, o zawartości której wiedzieli tylko nieliczni. Tak szybko jak to tylko możliwe, Niemcy wysłali samoloty z otrzymanym preparatem na front wschodni do Stalingradu.

Fabuła gry jest bezpośrednią kontynuacją tych zdarzeń i zabiera gracza m. in. do Stalingradu w roku 1942, jak również w przyszłość do 2134 na planetę Mars. Pasjonująca i wypełniona dużą ilością zwrotów akcji historia, jaką opowiada gra, to połączenie klimatu detektywistycznego, SF i horroru z motywami historycznymi i mitycznymi. Jak mówią sami twórcy, przy tworzeniu „Legacy: Dark Shadows”, ich główną inspiracją był świat Blade Runnera, co miało znaczący wpływ na stylistykę klimatu ich programu. Bohaterami „Legacy: Dark Shadows” są natomiast dwie postacie: Jack Black i Ren Silver, którymi kierujemy i których niezależne od siebie poczynania wzajemnie się uzupełniają.

„Legacy: Dark Shadows” to klasyczna gra przygodowa „point & click”. W dwuwymiarowym świecie za pomocą kursora myszki wydajemy polecenia głównym bohaterom programu, zwiedzając ponad 230 miejsc w 12 lokacjach. Grafika gry to połączenie teł 2D i trójwymiarowych postaci złożonych z 10.000 poligonów pokrytych teksturami o maksymalnej rozdzielczości 1024 na 1024 pikseli. Przy tworzeniu postaci nie zapominano oczywiście o systemie animacji szkieletu i motion capture, sama zaś oprawa wizualna to także realistyczne oświetlenie, cienie, dym i deszcz. Jak przystało na dobrą grę przygodową, „Legacy: Dark Shadows” oferuje wiele zagadek i łamigłówek, oraz ponad 80 przedmiotów jakie możemy znaleźć i użyć podczas naszej wirtualnej podróży.

Główne cechy gry:

 • ponad 230 miejsc w 12 lokacjach;
 • ponad 25 postaci z którymi możemy porozmawiać;
 • połączenie grafiki teł 2D z trójwymiarowym przedstawieniem postaci;
 • trójwymiarowi bohaterowie złożeni z 10.000 poligonów;
 • wysokiej jakości tekstury w maksymalnej rozdzielczości 1024x1024;
 • system animacji szkieletu i motion capture;
 • realistyczne oświetlenie, cienie, dym i opady atmosferyczne;
 • ponad 80 przedmiotów do zebrania i użycia w świecie gry.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Gry podobne do Legacy: Dark Shadows

Wymagania wiekowe Legacy: Dark Shadows

12+

Wymagania sprzętowe Legacy: Dark Shadows

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 1.2 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 64MB
 • 1.5 GB HDD