Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka Layton: Curious Village in HD (iOS)

Layton: Curious Village in HD

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych, odświeżona wersja przygodówki wydanej w 2007 roku na konsoli Nintendo DS, autorstwa znanego japońskiego studia Level 5 (autorów m.in. popularnej serii jRPG Dragon Quest).

Przygodowe | elementy logiczne | XIX wiek

Okładka Layton: Curious Village in HD (iOS)

producent: Level 5

wydawca: Level 5

Strona oficjalna

data premiery gry:

25wrz2018

iOS AND

Layton: Curious Village in HD jest odświeżoną wersją przygodówki wydanej w 2007 roku na konsoli Nintendo DS. Tytuł został wzbogacony o poprawioną oprawę graficzną oraz sterowanie przystosowane do urządzeń mobilnych. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada japońskie studio Level 5 (znane m.in. z serii jRPG Dragon Quest).

Fabuła

Przedstawiona w grze historia opowiada o przygodach archeologa, profesora Laytona, którego życiową pasją jest rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek. Gra rozpoczyna się niedługo po tym, jak Layton otrzymuje wiadomość od niejakiej Madame Salome, pochodzącej z zamożnej rodziny Linfordów. Kobieta prosi bohatera o pomoc w odnalezieniu fortuny zmarłego Alana Linforda. Profesor przyjmuje propozycję i wyrusza w podróż wraz ze swoim asystentem, chłopakiem o imieniu Luke.

Mechanika

Layton: Curious Village in HD jest klasyczną przygodówką point & click. Rozgrywka w tej produkcji polega na eksplorowaniu kolejnych lokacji (poruszać możemy się zarówno po posiadłości Linfordów, jak i miasteczku, w którym się ona znajduje), rozmowach z napotkanymi postaciami, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek – dostępne jest przeszło 100 zadań o różnym poziomie skomplikowania (reprezentowanym przez ilość punktów, które za nie otrzymujemy – od 1 do 99). Zagadki zostały przygotowane przez japońskiego psychologa, Akirę Togę – autora popularnych książek z serii „Head Excercises”.

Tryby gry

Layton: Curious Village in HD posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Layton: Curious Village in HD prezentuje się dość nietypowo. W jej stylu artystycznym można zauważyć wyraźną inspirację popularnymi francuskimi komiksami i kreskówkami, takimi jak np. TinTin. Twórcy zadbali także o klimatyczną, odpowiednio stonowaną ścieżkę dźwiękową. Warto odnotować, że dedykowane urządzeniom przenośnym wydanie HD działa w wyższej rozdzielczości niż oryginalna wersja na Nintendo DS. W grze znajdziemy także zupełnie nowe scenki animowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Layton: Curious Village in HD

Wymagania wiekowe Layton: Curious Village in HD

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND