Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Lagsters (PC)

Lagsters PC

Bardzo dynamiczne futurystyczne wyścigi, w których gracze nie muszą za bardzo wysilać swoich szarych komórek, bowiem jedynym celem jest tutaj dotarcie do mety w jednym kawałku.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Lagsters (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21kwietnia2004

8maja2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bardzo dynamiczne wyścigi, w których gracze nie muszą za bardzo wysilać swoich szarych komórek, bowiem jedynym celem jest tutaj dotarcie do mety w jednym kawałku. Autorzy przygotowali 36 różnych tras, które łączy jedno: wszystkie są zbudowane na zasadzie ogromnych rur, w których ścigają się pojazdy. Łatwo więc domyślić się, że zawodnikom nie grozi wypadnięcie z toru, muszą oni jednak uważać na liczne przeszkody, które skutecznie utrudniają jazdę. Oprócz tego warto rozglądać się za porozmieszczanymi tu i ówdzie power-upami (niektóre naprawiają pojazd lub czynią go na jakiś czas niezniszczalnym, inne zwiększają na chwilę możliwości broni itd.), bowiem ich zdobycie może zdecydowanie ułatwić wygranie wyścigu. W trakcie rozgrywki singleplayer gracz musi ukończyć cztery rodzaje mistrzostw, możliwe jest też po wygranych wyścigach rozbudowywanie swojego pojazdu o wiele elementów, np. nowy silnik, koła czy też uzbrojenie. To ostatnie (m.in. lekkie i ciężkie karabiny maszynowe, miny itd.) pełni w Lagsters bardzo dużą rolę, gdyż bardzo często może przesądzić o losach wyścigu. Podczas gry w sieci nie ma możliwości modyfikowania pojazdu, wybiera się po prostu jedną z już odpowiednio przygotowanych maszyn, ale pojawia się za to kilka nowych trybów gry, m.in. Last Man Driving (tylko jeden gracz może przeżyć), Fox And Hounds (jeden z zawodników jest tytułowym lisem i ucieka przed pozostałymi, którzy muszą go złapać) czy Divided Glory (ścigają się nie pojedynczy gracze, lecz całe drużyny).

W trakcie całej gry do dyspozycji graczy oddanych jest osiem różnych pojazdów, ale każdy z nich może być modyfikowany na wiele sposobów, więc w efekcie po trasach ściga się dużo więcej rodzajów maszyn. Jedne mogą być na przykład doskonale opancerzone i uzbrojone w najlepsze rodzaje broni, ale z pewnością nie będą one w stanie dogonić pojazdów mniejszych i lżejszych, które jednak nie mają żadnych szans w walce. Wygrać można tu więc na dwa sposoby – albo próbować kompletnie zniszczyć wszystkich przeciwników i pozostać jedynym żywym zawodnikiem, albo też uciec i starać się dojechać do mety unikając konfrontacji z lepiej uzbrojonymi maszynami.

  • Cztery rodzaje mistrzostw i 36 tras w trybie singleplayer.
  • Możliwość modyfikacji wielu elementów pojazdu.
  • Wiele różnych rodzajów broni, które mogą pomóc w wygraniu wyścigu.
  • Kilka trybów rozgrywki (m.in. Last Man Driving, Fox and Hounds i Divided Glory) w trybie multiplayer.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,95 PLN

Gry podobne do Lagsters

Wymagania wiekowe Lagsters

odpowiednia dla każdego wieku