Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Labyrinth (PC)

Labyrinth PC

Opracowana przez studio Free Range Games turowa gra RPG w realiach fantasy, uzupełniona elementami karcianek oraz strategii.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | widok izometryczny | taktyczne | karciane | elementy strategiczne | multiplayer | indie

PC Windows
Okładka Labyrinth (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7marca2016

wczesny dostęp

2019

2019

Steam

Labyrinth to wydana na platformę PC strategia fantasy, wzbogacona elementami karcianek i gier RPG. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Free Range Games. Przy projektowaniu zasad rządzących rozgrywką pomagał zespół studiem Stone Blade Entertainment, mający na koncie Solforge oraz Ascension.

Fabuła

Gra osadzona jest w pełnym magii uniwersum fantasy znanym jako Hylea. Akcja rozpoczyna się w mieście Starfall, w którego centrum zmaterializowała się dziura w rzeczywistości, prowadząca do innych wymiarów. To uczyniło z metropolii centrum handlu i magicznych badań. Gracze wcielają się poszukiwaczy przygód, którzy przybywają do Starfall szukając sławy, chwały i zarobku.

Mechanika

W wydanym na system PC Labyrinth gracze kierują kilkuosobową drużyną bohaterów, którzy eksplorują pełne wrogów i pułapek mapy. Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Podczas zabawy zwiedzamy lokacje i toczymy bitwy, ale odbywa się to w nietypowy sposób. Każda akcja, poczynając od ruchu, poprzez ataki, a na aktywacji zaklęć i zdolności kończąc, wymaga bowiem zagrywania kart wylosowanych ze skomponowanej własnoręcznie talii.

Gra oferuje również sporo innych oryginalnych pomysłów. Zabawa obraca się wokół rozgrywek przeciwko innym graczom. Zagrywając karty, nie tylko dowodzimy drużyną, ale również możemy konstruować własne lochy, zapełniając je potworami, pułapkami i bossami. Prawie wszystkie eksplorowane mapy powstały w ten sposób, więc w praktyce zadaniem graczy jest przebijanie się przez cudze podziemia i jednocześnie pilnowanie, aby konkurencja nie zdołała zrobić tego samego z ich lochami. Taki system nie tylko zapewnia stały dopływ nowych wyzwań, ale sprawia również, że możemy rywalizować z innymi ludźmi nawet gdy ci będą z dala od swoich komputerów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 1.2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Labyrinth

12+

Wymagania sprzętowe Labyrinth

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Labyrinth spróbuje połączyć karciankę w stylu Hearthstone z grą fabularną pokroju Dungeons & Dragons

wiadomość6 marca 2016

Zespoły Free Range Games i Stone Blade Entertainment lada chwila wypuszczą wczesną wersję gry Labyrinth, czyli nietypowej sieciowej turówki, która połączy mechanizmy karcianek i RPG-ów. Za pomocą własnych talii gracze będą dowodzili bohaterami eksplorującymi lochy oraz konstruowali własne podziemia.