Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXPS2
Okładka L.A. Rush (PC)

L.A. Rush

L.A. Rush to zręcznościowa gra wyścigowa, traktująca o prowadzeniu ekscentrycznego życia street-racera w słonecznym mieście Los Angeles.

Wyścigi | samochodowe

Okładka L.A. Rush (PC)

data premiery gry:

10paź2005

XBOX PS2

1mar2006

PC

L.A. Rush to zręcznościowa gra wyścigowa, traktująca o prowadzeniu ekscentrycznego życia street-racera w słonecznym mieście Los Angeles. Rozgrywka przypomina w sporym stopniu takie produkcje jak Midnight Club 3: DUB Edition, Need For Speed: Underground 2, czy Juiced, aczkolwiek postarano się o zaimplementowanie tutaj szeregu nowych elementów, które skutecznie odróżniają opisywaną grę od konkurencji (najwięcej wniosła współpraca ze znaną, rozrywkową stacją telewizyjną MTV).

Twórcy L.A. Rush przygotowali do przejścia ciekawy wątek fabularny. Graczom przypada rola street-racera o pseudonimie Trikz, który po powrocie z wakacji odkrywa, że wszystkie jego najlepsze „fury” zostały skradzione przez lokalnego konkurenta, niejakiego Lidella Rey'a. Tylko poprzez wykonanie szeregu rozmaitych misji (polegających głównie na ściganiu się z innymi) możemy odzyskać utracone pojazdy. Podczas wirtualnych zmagań gracze odwiedzają takie miejsca jak Hollywood czy South Bay. Na trasach przejazdów nie brakuje rozmaitych, niekiedy zakamuflowanych, skrótów oraz skoczni, które pozwolą na osiągnięcie przewagi nad rywalami i dojechanie do wyznaczonej mety na pierwszym miejscu.

W L.A. Rush gracze mogą usiąść za kierownicą ponad 35 licencjonowanych samochodów (sportowe, terenowe, etc.). Wśród dostępnych modeli pojazdów miłośnicy motoryzacji znajdą m.in.: Dodge Magnum RT, Dodge Viper SRT-10, Dodge Charger R/T, Hummera H2, Chevrolet Corvette Stingray, Pontiac GTO, Cadillac Eldorado Convertible, Lotus Exige, Nissan Skyline GT-R, Subaru Impreza WRX STi, Nissan Titan czy Mitsubishi Lancer Evo V. Program umożliwia również zajęcie się szeroko rozumianym tuningiem (zarówno wizualnym, jak i mechanicznym) posiadanych aut. Do dyspozycji osób siedzących przed telewizorami oddano mnóstwo rozmaitych części - spojlery, światła, felgi, podtlenek azotu, głośniki, podnoszone do góry drzwi, etc. - pochodzących od najbardziej znanych w branży tuningu producentów (Dayton Wire Wheels, AEM & DC Sports, ProCharger, Carbon Creations, Extreme Dimensions, i wiele innych). W grze pojawia się także ekipa West Coast Customs, znana z popularnego programu MTV, pt. Pimp My Ride.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, to ciężko uniknąć porównań do, wymienionych kilka akapitów powyżej, konkurencyjnych pozycji. Modele samochodów wykonano z dużą dbałością o szczegóły, postarano się również o płynną animację i w miarę realistyczny system zniszczeń pojazdów. Soundtrack L.A. Rush składa się z 75 utworów, które nagrało ponad 25 znanych nie tylko w Stanach Zjednoczonych artystów, głównie hip-hopowców (m.in. Twista, Lil' Kim, Big Boi, Damian Valentine czy DJ Rap).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 829 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI L.A. Rush

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe L.A. Rush

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci, Network Adaptor

L.A. Rush - zapowiedź
L.A. Rush - zapowiedź

Przed premierą 12 stycznia 2006, 12:59

Zgodnie z tym, co sugeruje tytuł gry, w trakcie zabawy będziemy poruszali się po wirutalnym Los Angeles. Osoby, które miały już do czynienia z wersjami konsolowymi, zachwalają nie tylko rozplanowanie poszczególnych sektorów, ale i duże rozmiary mapy. Wygląda na to, iż sporo czasu będziemy mogli spędzić na zwiedzaniu kolejnych zakamarków Miasta Aniołów. Producenci zapowiadanej ścigałki przygotowali między innymi kilka najciekawszych dzielnic tej metropolii, włącznie ze znanym Hollywoodem czy równie popularnymi Beverly Hills. Na uwagę zasługuje również wspomniana już wcześniej planowana możliwość demolowania większości napotykanych obiektów, w tym znacznie większych konstrukcji, jak na przykład podtrzymujących niektóre budowle podpór. W przeciwieństwie do wielu innych gier, w których stopniowo odblokowujemy nowe dzielnice, w L.A. Rush prawdopodobnie już na samym początku zabawy będą one dostępne.

XBOX
PS2
PC