Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Kurohyou: Ryu ga Gotoku Shinshou (PSP)

Kurohyou: Ryu ga Gotoku Shinshou PSP

Kolejna produkcja osadzona w uniwersum serii Yakuza. Za produkcję cały czas odpowiedzialne jest studio Amusemenent Vision, ale tym razem fabuła nie opowiada o losach Kazumy Kiryu.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Kurohyou: Ryu ga Gotoku Shinshou (PSP)

producent: Amusement Vision

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PSP:

22września2010

Kurohyou: Ryu ga Gotoku Shinshou to już piąta gra osadzona w uniwersum Yakuza. Jednocześnie jest to pierwszy tytuł w serii, w którym głównym bohaterem nie jest Kazuma Kiryu. Grę niezmiennie za to stworzyło studio Amusement Vision, a wydawcą jest Sega.

Głównym bohaterem tym razem jest osiemnastoletni Tatsuya Ukyo. Chłopak jest przykładem typowego awanturnika, który uważa, że siłą załatwi wszystko. Cała historia zaczyna się zresztą od tego, że trafia on do zakładu poprawczego za pobicie. Nawet zwolnienie go z ośrodka niewiele daje, gdyż dalej kontynuuje swój styl życia, przez co zostaje usunięty ze szkoły. Żyjąc na ulicy, zyskuje w końcu miano najsilniejszego w okolicy. Gdy pewnego razu próbuje dokonać na pewnej osobie rabunku, natyka się na członka klanu Tojo - Naoki Todę. To właśnie jest punkt zwrotny w jego życiu, bo zadarł z nieodpowiednią osobą...

Rozgrywka przypomina to, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach serii. Po raz kolejny oprócz wykonywania kolejnych zadań, możemy podjąć się wielu misji pobocznych. Kolejne wydarzenia przeplatane są dialogami z innymi postaciami, a także scenkami przerywnikowymi, które tym razem zostały przedstawione w nieco innej formie niż dotychczas. Zamiast samych pełnych akcji filmików na silniku gry, tym razem jest to połączenie nieruchomych kadrów z animacjami – wynika to zapewne z ograniczonej ilości miejsca na dysku UMD.

Naturalnie oprawa graficzna nie może się równać z tym, co widzieliśmy na konsolach stacjonarnych, ale prezentuje się nieźle jeśli biorąc pod uwagę ograniczone możliwości PSP. Na szczęście nie zrezygnowano zupełnie z dubbingu, więc postacie również wypowiadają swoje kwestie, a śledzenie fabuły nie sprowadza się tylko do czytania tekstu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: UMD

Ocena czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 228 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kurohyou: Ryu ga Gotoku Shinshou

odpowiednia dla każdego wieku