Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka Koudelka (PS1)
OkładkaKoudelka (PS1)

Koudelka PS1

Japońska gra fabularna w konwencji horroru. Tytuł osadzony jest w uniwersum z czasem rozwiniętym za pośrednictwem cyklu Shadow Hearts. Akcja gry toczy się w roku 1898 i skupia na postaci młodej kobiety badającej tajemnice ponurego klasztoru.

RPG | horror | jRPG

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Koudelka Premiera PS1

30listopada1999

producent: Sacnoth wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Koudelka to korzystająca z konwencji horroru japońska gra fabularna (jRPG), wydana na platformę PS1 w 1999 roku. Jest to pierwszy tytuł osadzony w uniwersum rozwijanym później przez cykl Shadow Hearts. Gra została stworzona przez studio Sacnoth, założone przez kompozytora muzyki do serii Secret of Mana, Hirokiego Kikuta.

Fabuła

Akcja wydanej na platformę PS1 Koudelki toczy się w 1898 roku i skupia na ponurej historii znajdującego się w Walii klasztoru Nemeton. Główną bohaterką produkcji jest tytułowa Koudelka, młoda kobieta obdarzona nadnaturalnymi zdolnościami leczniczymi, którą do klasztoru przywiódł tajemniczy głos. Dziewczyna, razem z kilkoma innymi spotkanymi na miejscu osobami, zgłębia historię mrocznego miejsca i odkrywa jego makabryczne tajemnice.

Mechanika

Koudelka na PS1 jest przedstawicielem gatunku japońskich gier fabularnych. Zabawa polega na eksploracji ponurych lokacji oraz toczeniu walk z napotkanymi oponentami. Pojedynki toczone są w systemie turowym, łączącym cechy gier z serii Final Fantasy oraz Disgaea. Za zwycięstwa w walkach gracz otrzymuje punkty doświadczenia, które następnie można wykorzystać do zwiększenia umiejętności bojowych postaci.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Sacnoth może pochwalić się klimatyczną oprawą graficzną charakteryzującą się wysokim poziomem wykonania. Szczegółowo zaprojektowane trójwymiarowe modele postaci poruszają się po prerenderowanych lokacjach, walki natomiast toczą się na oddzielnych, trójwymiarowych arenach. Istotniejsze wątki fabularne prezentowane są za pomocą wykonanych z pieczołowitością filmików przerywnikowych. Rozgrywce towarzyszy ponura ścieżka dźwiękowa podkreślająca nastrój opowieści.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Wymagania wiekowe Koudelka: 16+