Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Kostucha: Just One Fix (PC)

Kostucha: Just One Fix PC

Kostucha: Just One Fix to gra zręcznościowa/platformowa powstała w Rzeszowskim Laboratorium Komputerowym Avalon. Naszym zadaniem jest złapanie jak największej ilości Potępieńców i dostarczenie ich dusz z powrotem do Hadesu.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Kostucha: Just One Fix (PC)

producent: LK Avalon

wydawca: LK Avalon

wydawca PL: LK Avalon

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2003

15maja2003

pudełko PL

„Kostucha: Just One Fix” to gra zręcznościowa/platformowa powstała w Rzeszowskim Laboratorium Komputerowym „Avalon”, znanym zarówno tym graczom, którzy preferują wydane przez tę firmę przygodówki, takie jak na przykład „Reah”, „Schizm”, czy też „Liath”, jak i tych, skłaniających się raczej ku rozrywce o bardziej zręcznościowym charakterze, np. gra „Draggo”.

Świat stanął na krawędzi upadku. Mroki Hadesu wstrząsa gorączka. Tysiące najbardziej przebiegłych i zdradzieckich Potępieńców znalazło wyrwę w murach Pałacu Ciemności i uciekło. Jest ich naprawdę wielu, są przebiegli i zręczni. Ale na szczęście są tez profesjonalni tropiciele... Aby powstrzymać groźnych zbiegów w drodze na Ziemię, władze Hadesu ogłosiły mobilizację. Wszyscy pracownicy zdolni do ruszania rękami zostali uzbrojeni w kosy. Teraz zaczyna się prawdziwe piekło...

Głównym celem gry jest złapanie jak największej ilości Potępieńców i dostarczenie ich dusz z powrotem do Hadesu. Dusze oddzielamy od ciał przy pomocy specjalnej broni - kosy. Oprócz kosy, która jest główną bronią, gracz może używać tajemnych zaklęć. Zaklęcia te pomagają bohaterowi poruszać się po planszach gry, walczyć i wykonywać inne czynności.

  • Gra składa się z 40 pełnych walki i zagadek poziomów głównych oraz 10 treningowych poziomów.
  • Możliwość zapisania stanu gry co pięć poziomów. Na przykład na 6 czy 11 poziomie.
  • W menu Ustawienia/Hasło rodzicielskie można wyłączyć „krwawe” animacje występujące w grze.
  • Specyficzny wisielczy humor.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 6.12 / 10 na podstawie 85 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania wiekowe Kostucha: Just One Fix

12+

Wymagania sprzętowe Kostucha: Just One Fix

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium II 450 MHz, 64 MB RAM, 8 MB akcelerator 3D

Kostucha: Just One Fix - recenzja gry

Recenzja 12 czerwca 2003, 11:16

W kwestii grafiki trudno mi się jednoznacznie wysłowić. Poszczególne poziomy prezentują się ładnie, a nawet bardzo ładnie, ale... z pewnego oddalenia. Z bliska daje się zauważyć zbyt niska rozdzielczość oraz brak anty-aliasingu, które sprawiają, że gra wydaje się zacofana technologicznie. Inna rzecz, że wszystkie jej elementy wyrenderowane zostały z pietyzmem, a animacje, chociaż nie są przesadnie rozbudowane, spełniają swoje zadanie w zupełności. Podobnie rzecz się ma z muzyką. Jest ładna, ale po pewnym czasie zaczyna nużyć. Jak się nad tym głębiej zastanowię, dochodzę do wniosku, że może to nie jest wina ani grafiki, ani udźwiękowienia gry – po prostu gry platformowe odegrawszy swoją niebagatelną rolę, nie bez powodu odchodzą już do lamusa i żadne dwuwymiarowe fajerwerki nie są w stanie zmienić faktu, iż przyszłość gier komputerowych kryje się w laboratoriach produkujących chipy 3D.