Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Kokomando (PC)

Kokomando PC

Nieskomplikowana platformówka skierowana w głównej mierze do młodszych użytkowników komputerów. Wcielamy się w młodego koguta, który musi uratować kury porwane przez podstępne lisy.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Kokomando (PC)

producent: Heaven X

wydawca: LK Avalon

wydawca PL: LK Avalon

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3stycznia2004

3stycznia2004

pudełko PL

Nieskomplikowana platformówka skierowana w głównej mierze do młodszych użytkowników komputerów. Gracz kieruje losami młodego koguta. Do niedawna wiódł on spokojne życie w kurniku. Sytuacja uległa drastycznej zmianie kiedy w okolicy pojawiły się lisy. Pewnej nocy porwały one wszystkie kury. Nasz bohater został uratowany przez zamieszkującego okoliczne tereny pustelnika - Kaczora. Znaleziona po drodze mapa, na której zaznaczono prawdopodobne kryjówki lisów ma pomóc im w uratowaniu porwanych kur. Wspomniany Kaczor pełni w grze rolę mentora sterowanej postaci. Wyposaża on koguta w broń, organizuje regularne treningi. Jego szopa stanowi natomiast dość nietypowe centrum dowodzenia, z którego wyruszamy na kolejne misje.

„Kokomando” został zrealizowany w pełnym trójwymiarze. Dominują ciepłe barwy, eksplorowany świat jest bardzo kolorowy, a zarazem urozmaicony. Każdy kolejny etap został osadzony w nieco innych realiach (m.in. Egipt, Dziki Zachód, kraina lodu, planeta lisów). Zadbano także o nieliczne efekty świetlne. Sterowany przez gracza kogut nie jest bezbronny. Kaczor regularnie przekazuje mu coraz nowsze typy broni. Z ciekawszych warto wymienić pistolet na wodę czy granatnik na jajka. Na jego drodze staje masa wrogo nastawionych istot. Oprócz zwykłych przeciwników będzie on musiał stawić czoła kilku bossom. Kolejnym utrudnieniem jest samo otoczenie. Kogut musi uważać na przepaście, różnorakie pułapki, lawę czy bagna.

Autorzy gry przygotowali 20 standardowych poziomów. Nie zabrakło również licznych sekretów, które w trakcie zabawy można sukcesywnie odkrywać. Cele zadań są zróżnicowane, a zabawa bardzo dynamiczna przez co wymaga od gracza podejmowania szybkich decyzji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Kokomando

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kokomando

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU AMD/Intel 600MHz
  • 128MB RAM (256MB - XP)
  • karta graficzna z min. 64MB RAM
  • Windows 98/ME/XP
Kokomando - recenzja gry
Kokomando - recenzja gry

Recenzja 9 sierpnia 2004, 12:49

„Kokomando” przywodzi na myśl tytuły sprzed lat, gdy gry były naprawdę trudne, a ponadto gracze zmuszeni byli pogodzić się z szeregiem nieszczęśliwych rozwiązań. Wrażenie to potęguje brak możliwości dokonywania zapisów stanu gry w dowolnym momencie – te czynione są automatycznie w wybranych miejscach. Jednakże gra jest ładna i chce się nią bawić, zaczyna się w nią grać po wielokroć, ginie się przewidzianą ilość razy i zaczyna się od nowa. Starsi zirytują się po kwadransie. Dzieci, dla których „Kokomando” jest dedykowane... hm, wieść gminna niesie, że są cierpliwsze.