Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4
Okładka Koihime Enbu RyoRaiRai (PC)

Koihime Enbu RyoRaiRai

Dwuwymiarowa bijatyka, w której kontrolujemy postacie znane z anime oraz visual novel Koihime Musou – adaptacji klasycznej powieści Opowieść o Trzech Królestwach. Gra stanowi poprawioną wersję wydanego w 2016 roku Koihime Enbu.

Bijatyki | 2D | manga i anime | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Wydane na PC i PS4 Koihime Enbu RyoRaiRai jest dwuwymiarową bijatyką, w której otrzymujemy możliwość kontrolowania postaci znanych z anime Koihime Musou (swobodnej adaptacji książki Opowieść o Trzech Królestwach autorstwa Luo Guanzhonga). Gra jest poprawioną wersją Koihime Enbu z 2016 roku. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają firmy Degica Games (Skyborn, Deadly Sin) oraz Unknown Games (Gear Boy).

Fabuła

Świat Koihime Enbu RyoRaiRai opiera się luźno na Chinach z czasów chylącej się ku upadkowi dynastii Han (169 rok n.e.). Osoby występujące w grze zostały stworzone w oparciu o prawdziwe postacie historyczne, a także fikcyjnych bohaterów książki Opowieść o Trzech Królestwach), z jedną różnicą – wszystkie są ślicznymi kobietami.

Mechanika

Koihime Enbu RyoRaiRai to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka. Zabawę rozpoczynamy od wybrania jednej z kilkunastu postaci (każda z nich posiada odmienne uzbrojenie i zestaw ciosów) oraz stratega (każdy wybór oferuje dostęp do dodatkowych zdolności). Następnie jesteśmy przenoszeni na arenę, na której toczymy pojedynek z bohaterką kontrolowaną przez komputer albo innego gracza. Starcie obserwujemy z boku. Kontrolując postać, wyprowadzamy ciosy, które możemy również łączyć w kombinacje. Dodatkowo w czasie walki mamy możliwość wykonywania ataków specjalnych, odblokowywanych po napełnieniu specjalnego paska.

Tryby gry

W Koihime Enbu RyoRaiRai możemy grać samotnie albo przeciwko innym osobom – za pośrednictwem Internetu lub lokalnie, na jednym ekranie. Do dyspozycji mamy także tryb treningowy.

Kwestie techniczne

Koihime Enbu RyoRaiRai posiada ładną, dwuwymiarową oprawę graficzną. Zarówno postacie, jak i plansze są ręcznie rysowane i mogą się podobać – pod warunkiem, że nie przeszkadza nam charakterystyczny dla wielu azjatyckich produkcji, mangowy styl.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Koihime Enbu RyoRaiRai

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Koihime Enbu RyoRaiRai

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 2.0 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows Vista/7/8.1/10

PC
PS4