Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Knights of Pen & Paper 3 (PC)
OkładkaKnights of Pen & Paper 3 (PC)

Knights of Pen & Paper 3 PC

Knights of Pen and Paper 3

Knights of Pen & Paper 3 to kolejna odsłona humorystycznego cyklu symulującego sesje RPG na żywo. Tytuł cechuje pixelartowa grafika, turowe starcia oraz model zabawy, w którym przejmujemy kontrolę zarówno nad członkami drużyny, jak i mistrzem gry.

RPG | fantasy | turowe | 2D | humorystyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knights of Pen & Paper 3 Premiera PC

7marca2023

Steam

7marca2023

producent: Kyy Games wydawca: Paradox Arc

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Knights of Pen & Paper 3

The Last Spell

Chained Echoes

Dungeon of The Endless

Knights of Pen & Paper 3 to niezależna produkcja z gatunku RPG, która imituje sesje fabularne rozgrywane na żywo. Dzieło finlandzkiego studia Kyy Games utrzymane jest w kolorowej stylistyce retro z pixelartową grafiką. Pozycję cechuje lekki, humorystyczny ton oraz liczne nawiązania do popkultury.

Mechanika

Wzorem poprzednich odsłon cyklu, w trzeciej części ponownie wcielamy się we wszystkich uczestników sesji RPG, w tym również mistrza gry odpowiadającego za prowadzenie narracji. Zabawę zaczynamy od stworzenia alter ego dla członków drużyny. W Knights of Pen & Paper 3 otrzymujemy dostęp do szeregu ras (m.in. ludzi, elfów czy krasnoludów) oraz klas postaci (wojownika, czarodzieja, szamana etc.). Każda z profesji cechuje się innymi statystykami, preferowanym wyposażeniem oraz umiejętnościami. Nowością w cyklu jest możliwość łączenia zawodów, dzięki czemu otrzymujemy dostęp do szerszej palety zdolności.

Podczas symulowanej sesji fabularnej przemieszczamy się po różnorodnej mapie obejmującej pustynie, zielone równiny czy pokryte śniegiem góry. W odwiedzanych lokacjach przyjmujemy zadania, a następnie wyruszamy na szlak, by toczyć boje z przeciwnikami. W Knights of Pen & Paper 3 walki rozgrywane są w turach, a o kolejności ruchów decydują rzuty na inicjatywę.

Podczas bitw wykorzystujemy energię bohaterów, by skorzystać z ich umiejętności. Wśród dostępnych działań znajdziemy bezpośrednie ataki bronią, jak i zaklęcia ofensywne (ognista kula) czy wspierające drużynę (wskrzeszenie). Wraz ze wzrostem poziomów doświadczenia, zwiększa się również moc wszystkich zdolności, dzięki czemu zachowują one swoją skuteczność nawet na dalszych etapach gry.

Ostatnia modyfikacja 14 marca 2023

Tryb gry: single player  

Knights of Pen & Paper 3 cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Knights of Pen & Paper 3: 12+

Knights of Pen & Paper 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core i5
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7 64-bit