Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Kirby Super Star Ultra (NDS)

Kirby Super Star Ultra NDS

Kolejna część przygód sympatycznego Kirby'ego. Jak zwykle mamy tu do czynienia z połączeniem elementów przygodowych z dynamiczną akcją i wielobarwnym światem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Kirby Super Star Ultra (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

22września2008

18września2009

pudełko PL

Kirby Super Star Ultra to nowa wersja gry z szesnastobitowej konsoli SNES. Stanowi ona właściwie zbiór kilku konkurencji, operujących na zasadach typowych dla platformówek.

Tytułowy Kirby wybiera się w podróż, aby złapać króla Dededego, który zbiegł z pożywieniem dla całej krainy. Bohater próbuje złapać złodziejaszka, przy okazji pokonując wrogów.

Kirby Super Star Ultra wzbogacony został w stosunku do oryginału o trzy mini-gry, które kontrolowane są poprzez ekran dotykowy. Jedna z nich to Kirby Card Swipe – sprawdza ona refleks gracza, który musi jak najszybciej chwycić odpowiednią kartę.

Tak jak w pozostałym częściach serii, Kirby dużo skacze, zjada wrogów i przejmuje ich moce. Korzysta także ze wsparcia swoich pomocników. Grafika została ulepszona. Kolory są żywe, a bohaterowie przypominają postacie z japońskich kreskówek. Muzyka jest wesoła i żywa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kirby Super Star Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nintendo wciąż górą – wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny

wiadomość7 maja 2009

Firma Nintendo ogłosiła wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny oraz prognozy na przyszłość. Jak można było się spodziewać korporacja odnotowała wzrost w kwestii sprzedaży oraz zysków. Przez okres 12 miesięcy zakończony 31 marca tego roku sprzedaż produktów urosła o 9 procent względem wcześniejszego roku finansowego. Twórcy Wii i DS-a odnotowali również przychody większe o 14 procent.

Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards
Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards

wiadomość15 lutego 2009

Nintendo Power, jedno z najdłużej istniejących (od 1988 roku) amerykańskich czasopism poświęconych tematyce gier wideo, a w tym przypadku (jak sama nazwa wskazuje) konkretnie marce Nintendo, ogłosiło wyniki swojego corocznego plebiscytu Nintendo Power Awards.