Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Kirby Super Star Ultra (NDS)
OkładkaKirby Super Star Ultra (NDS)

Kirby Super Star Ultra NDS

Kolejna część przygód sympatycznego Kirby'ego. Jak zwykle mamy tu do czynienia z połączeniem elementów przygodowych z dynamiczną akcją i wielobarwnym światem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby Super Star Ultra Premiera NDS

22września2008

pudełko PL

18września2009

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kirby Super Star Ultra to nowa wersja gry z szesnastobitowej konsoli SNES. Stanowi ona właściwie zbiór kilku konkurencji, operujących na zasadach typowych dla platformówek.

Tytułowy Kirby wybiera się w podróż, aby złapać króla Dededego, który zbiegł z pożywieniem dla całej krainy. Bohater próbuje złapać złodziejaszka, przy okazji pokonując wrogów.

Kirby Super Star Ultra wzbogacony został w stosunku do oryginału o trzy mini-gry, które kontrolowane są poprzez ekran dotykowy. Jedna z nich to Kirby Card Swipe – sprawdza ona refleks gracza, który musi jak najszybciej chwycić odpowiednią kartę.

Tak jak w pozostałym częściach serii, Kirby dużo skacze, zjada wrogów i przejmuje ich moce. Korzysta także ze wsparcia swoich pomocników. Grafika została ulepszona. Kolory są żywe, a bohaterowie przypominają postacie z japońskich kreskówek. Muzyka jest wesoła i żywa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kirby Super Star Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.