Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Katana Kami: A Way of the Samurai Story (PC)

Katana Kami: A Way of the Samurai Story

Katanakami

Spin-off serii Way of the Samurai reprezentujący gatunek hack'n'slash. Wcielając się w samuraja pomagającego pewnemu kowalowi, nocami walczymy z hordami przeciwników i szukamy surowców, a za dnia kujemy i sprzedajemy katany wykonane w kuźni.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | mitologia japońska | crafting | samuraje | RPG akcji

Okładka Katana Kami: A Way of the Samurai Story (PC)

producent: Acquire

wydawca: Spike Chunsoft

data premiery gry:

20lut2020

PC PS4 Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Katanakami jest spin-offem cyklu Way of the Samurai, opracowanym przez studio Acquire. Produkcja reprezentuje gatunek hack’n’slash.

Fabuła

Katanakami przenosi nas do alternatywnej wersji feudalnej Japonii. Gra opowiada historię kowala mieszkającego nieopodal sosny stanowiącej bramę do innego świata. Kiedy mężczyzna nie był w stanie spłacić zaciągniętych przez siebie długów, jego córka została porwana. Nieoczekiwanie z propozycją udzielenia pomocy zwrócił się do niego nieznajomy samuraj. Jako że to w tego ostatniego wcielamy się podczas zabawy, naszym zadaniem jest uzbieranie pieniędzy i wykupienie dziewczyny, co wymaga ciężkiej pracy w warsztacie i odbycia niebezpiecznych podróży do zaświatów.

Mechanika

W Katanakami akcję ukazano w widoku izometrycznym. W grze zaimplementowano cykl dobowy, który bezpośrednio wpływa na rozgrywkę. Pod osłoną nocy odwiedzamy generowane proceduralnie lochy rozciągające się w zaświatach, gdzie stawiamy czoła hordom przeciwników, zdobywamy coraz lepsze katany, a także pozyskujemy surowce niezbędne do wytwarzania potężniejszych broni i ulepszania już posiadanych. Podczas starć z adwersarzami należy wykazać się zręcznością i refleksem, by skutecznie blokować wrogie ataki i wyprowadzać błyskawiczne kontry; poza tym to, jaki oręż dzierżymy w danym momencie, wpływa na nasz styl walki.

Za dnia natomiast pomagamy kowalowi w jego warsztacie, konstruując katany i sprzedając je z zyskiem. Naszą główną klientelę stanowią reprezentanci trzech zwaśnionych stronnictw (klanu Akadama, rodziny Kurou oraz miasta Post Town), których konflikt rozgrywa się w tle.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Katanakami prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Protagonista porusza się w charakterystyczny sposób, a odwiedzane przez nas lokacje oraz demony i potwory, z którymi walczymy, są inspirowane japońskim folklorem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Katana Kami: A Way of the Samurai Story

Klasyfikacja PEGI Katana Kami: A Way of the Samurai Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Katana Kami: A Way of the Samurai Story

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4170 3.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 8.1 64-bit
PC
PS4
Switch