Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS4
Okładka Katana Kami: A Way of the Samurai Story (Switch)
OkładkaKatana Kami: A Way of the Samurai Story (Switch)

Katana Kami: A Way of the Samurai Story

Katanakami

Spin-off serii Way of the Samurai reprezentujący gatunek hack'n'slash. Wcielając się w samuraja pomagającego pewnemu kowalowi, nocami walczymy z hordami przeciwników i szukamy surowców, a za dnia kujemy i sprzedajemy katany wykonane w kuźni.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | mitologia japońska | crafting | samuraje | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Katana Kami: A Way of the Samurai Story Premiera

20lut2020

PC PS4 Switch

producent: Acquire wydawca: Spike Chunsoft

Gry podobne do Katana Kami: A Way of the Samurai Story

Minecraft: Dungeons

Titan Quest: Anniversary Edition

Victor Vran: Overkill Edition

Katanakami jest spin-offem cyklu Way of the Samurai, opracowanym przez studio Acquire. Produkcja reprezentuje gatunek hack’n’slash.

Fabuła

Katanakami przenosi nas do alternatywnej wersji feudalnej Japonii. Gra opowiada historię kowala mieszkającego nieopodal sosny stanowiącej bramę do innego świata. Kiedy mężczyzna nie był w stanie spłacić zaciągniętych przez siebie długów, jego córka została porwana. Nieoczekiwanie z propozycją udzielenia pomocy zwrócił się do niego nieznajomy samuraj. Jako że to w tego ostatniego wcielamy się podczas zabawy, naszym zadaniem jest uzbieranie pieniędzy i wykupienie dziewczyny, co wymaga ciężkiej pracy w warsztacie i odbycia niebezpiecznych podróży do zaświatów.

Mechanika

W Katanakami akcję ukazano w widoku izometrycznym. W grze zaimplementowano cykl dobowy, który bezpośrednio wpływa na rozgrywkę. Pod osłoną nocy odwiedzamy generowane proceduralnie lochy rozciągające się w zaświatach, gdzie stawiamy czoła hordom przeciwników, zdobywamy coraz lepsze katany, a także pozyskujemy surowce niezbędne do wytwarzania potężniejszych broni i ulepszania już posiadanych. Podczas starć z adwersarzami należy wykazać się zręcznością i refleksem, by skutecznie blokować wrogie ataki i wyprowadzać błyskawiczne kontry; poza tym to, jaki oręż dzierżymy w danym momencie, wpływa na nasz styl walki.

Za dnia natomiast pomagamy kowalowi w jego warsztacie, konstruując katany i sprzedając je z zyskiem. Naszą główną klientelę stanowią reprezentanci trzech zwaśnionych stronnictw (klanu Akadama, rodziny Kurou oraz miasta Post Town), których konflikt rozgrywa się w tle.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Katanakami prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Protagonista porusza się w charakterystyczny sposób, a odwiedzane przez nas lokacje oraz demony i potwory, z którymi walczymy, są inspirowane japońskim folklorem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Katana Kami: A Way of the Samurai Story cena w dniu premiery: 120,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Katana Kami: A Way of the Samurai Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Katana Kami: A Way of the Samurai Story Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4170 3.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 8.1 64-bit
PC
PS4
Switch