Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka K-Point Ski Jumping (PC)

K-Point Ski Jumping PC

Niskobudżetowy symulator skoków narciarskich wzorowany na kultowej serii sportowej Deluxe Ski Jump. K-Point Ski Jumping jest grą stworzoną przez jedną osobę – Marcina Dzienniaka i oferuje wiele rodzajów zawodów i skoczni, a nawet mechanikę rozwoju postaci.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie | polskie | indie | 2.5D

PC Windows
Okładka K-Point Ski Jumping (PC)

producent: Marcin Dzienniak

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

24stycznia2020

K-Point Ski Jumping jest niskobudżetowym symulatorem skoków narciarskich zainspirowanym kultową grą Deluxe Ski Jump i podobnie jak ona, został on opracowany przez jednego programistę – Marcina Dzienniaka. Celem autora było oddanie ducha serii i zaoferowanie graczom dużych pokładów grywalności, mimo nieskomplikowanej mechaniki czy prostej grafiki.

Mechanika

Grę obsługujemy tylko za pomocą myszki, a kamera umiejscowiona jest z boku, podobnie jak w kultowym cyklu Deluxe Ski Jump. Aby wykonać dobry skok, gracz musi odbić się w odpowiednim momencie, kontrolować postać w locie, mając na uwadze siłę i kierunek wiatru, a następnie dobrze wylądować, najlepiej telemarkiem, by uzyskać jak najwyższe noty od sędziów. W ocenie bierze się pod uwagę te same czynniki co w rzeczywistości. Skoki, które można wykonywać w czterech różnych stylach, odbywają się na 34 skoczniach wzorowanych na prawdziwych obiektach.

K-Point Ski Jumping oferuje zróżnicowaną listę turniejów, w trakcie których zdobywa się morale, punkty doświadczenia oraz pieniądze. Te ostatnie trzeba wydawać na trenerów i treningi poprawiające umiejętności skoczka. Jest to ważne, bo odnoszenie sukcesów pozwala na podpisywanie coraz lepszych umów sponsorskich, dzięki którym można kupić w sklepie lepszy sprzęt czy luksusowe dobra poprawiające samopoczucie, takie jak drogi samochód czy wymarzony dom.

Tryby gry

K-Point Ski Jumping zostało stworzone z myślą o pojedynczym graczu. Gra oferuje wyłącznie rozbudowany tryb kariery, w którym skoczek zaczyna brać udział w juniorskich zawodach w pucharze letnim, a kończy na najwyższych osiągnięciach w pucharze zimowym, zimowej olimpiadzie czy odpowiedniku Turnieju Czterech Skoczni.

Kwestie techniczne

K-Point Ski Jumping oferuje ubogie menu i prostą oprawę wizualną, jak na niskobudżetową grę przystało. Mimo to w grze zadbano o różne efekty pogodowe, a całość prezentuje się estetycznie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe K-Point Ski Jumping

brak danych

Wymagania sprzętowe K-Point Ski Jumping

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad 2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki z 1 GB pamięci, 1,2 GB HDD, 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
Minimalne: Intel Core 2 Quad 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki z 1 GB pamięci, 1,2 GB HDD, 64-bitowy Windows 7 lub nowszy

Gra dla fanów skoków narciarskich, Kubackiego i Stocha wylądowała na Steamie
Gra dla fanów skoków narciarskich, Kubackiego i Stocha wylądowała na Steamie

wiadomość24 stycznia 2020

Na Steamie zadebiutowało K-Point Ski Jumping, czyli stworzony przez Marcina Dzienniaka symulator skoków narciarskich. Powinien wzbudzić on miłe wspomnienia u osób, które w przeszłości zagrywały się w Deluxe Ski Jump.