Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jutland (PC)
OkładkaJutland (PC)

Jutland PC

Jutland to morska gra wojenna, osadzona w realiach I Wojny Światowej. Za jakość programu ręczy swoim wizerunkiem zespół developerski Storm Eagle Studios, w skład którego wchodzą m.in. Jim Rose i Norm Koger (The Operational Art of War).

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jutland to morska gra wojenna, osadzona w realiach I Wojny Światowej. Za jakość programu ręczy swoim wizerunkiem zespół developerski Storm Eagle Studios, w skład którego wchodzą m.in. Jim Rose i Norm Koger (The Operational Art of War). Tym razem autorzy kontynuują eksperymenty z motywami morskimi, wykorzystując przy tym liczne doświadczenia ze swej poprzedniej produkcji, również morskiej strategii – Distant Guns.

Pozycja oferuje przede wszystkim szereg bitew i scenariuszy, pośrednio lub bezpośrednio związanych z potyczkami brytyjsko-niemieckimi na Morzu Północnym, mającymi miejsce w roku 1916. Tak jak w przypadku poprzednika, mocnym punktem Jutland jest doskonale przygotowany aspekt merytoryczny. Obserwujemy więc bardzo wysoki poziom realizmu i zgodności historycznej, dzięki czemu omawiany tytuł docenią szczególnie ci, których pasjonują morskie potyczki wielkich, majestatycznych okrętów, szczególnie pancerników typu Dreadnought. Niebanalne znaczenie mają także wartości edukacyjne programu – pozwala on na znaczne poszerzenie wiedzy w zakresie taktyk i polityki prowadzenia wojny morskiej z tamtego okresu.

Programiści poświęcili wiele czasu, by jak najwierniej odwzorować działania okrętów wojennych. Opracowano bardzo skomplikowany i realistyczny model balistyczny. Każdy wystrzelony pocisk jest w grze osobnym obiektem, którego trajektoria ściśle podlega obowiązującym prawom fizyki, a przebijalność pancerza zależy od szybkości i kąta padania pocisku w momencie trafienia.

Za wizualizację całej symulacji odpowiada z kolei autorski silnik graficzny Distant Guns 3D Combat Engine drugiej generacji, znany poniekąd z ostatniej produkcji Storm Eagle Studios. Pozwala on na stworzenie precyzyjnych, obfitujących w szczegóły modeli statków. Szatę audiowizualną uzupełnia nowoczesny system udźwiękowienia, wykorzystujący technologie DirectX oraz dźwięku przestrzennego. W porównaniu do poprzednika, znacznemu usprawnieniu uległ interfejs użytkownika. Twórcy wykorzystali w tym przypadku liczne opinie doświadczonych graczy, co pozwoliło na znaczne zmodernizowanie rozwiązań znanych z Distant Guns.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jutland: Odpowiednia dla każdego wieku.

Jutland Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 275 MB HDD
  • Windows XP