Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWiiPC
Okładka Jungle Kartz (Wii)
OkładkaJungle Kartz (Wii)

Jungle Kartz

Jungle Kartz to zręcznościowe wyścigi gokartów, wyprodukowane przez firmę Wired Productions.

Wyścigi | gokarty

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jungle Kartz Premiera

18lis2011

Wii

27gru2011

PC

Gry podobne do Jungle Kartz

Mario Kart

Mario Kart 64

Kart Racer

Jungle Kartz to odpowiedź firm Wired Productions i Nordic Games na cieszące się olbrzymią popularnością zręcznościowe wyścigi gokartami m.in. z serii Mario Kart oraz ModNation Racers. Tytuł wyprodukowany został z myślą o konsoli Nintendo Wii, jednak doczekał się również konwersji na komputery PC.

Akcja gry osadzona została na tropikalnej wyspie. Mieszkające tam zwierzęta lubują się w sporcie motorowym, a zwłaszcza w wyścigach gokartów. Najlepsi kierowcy ochoczo stają więc na starcie turnieju, którego zwycięzca zdobędzie tytuł króla dżungli.

Do dyspozycji graczy oddano 8 postaci (Sass, Zero, Gus, Ashley, Sal, Dixie, Rocky i Bob), z których każda obdarzona została unikalnymi umiejętnościami, a ponadto ma 4 ulubione tory, gdzie zyskuje nieznaczną przewagę nad konkurentami. W trakcie zabawy poprowadzić można łącznie 10 modeli gokartów (dwa z nich są początkowo niedostępne) – od małych i zwrotnych, po ciężkie ale za to rozwijające największe prędkości.

Arenę zmagań stanowi 8 zróżnicowanych tematycznie lokacji (Tropic Bay, Arctic Point, Deep Forest, Rift River Valley, Cinder Flow, Homestead Ranch, Redstone Canyon oraz Ra Desert), na których wytyczono łącznie 32 mocno zakręcone trasy wyścigów.

Gra oferuje trzy warianty rozgrywki: Quick Race (pojedynczy wyścig), Time Trial (próba czasowa) i Tournament (turniej), w których rywalizować można z komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami. Zarówno fizyka jazdy jak i system sterowania zostały maksymalnie uproszczone.

Warstwa audiowizualna Jungle Kartz wyraźnie odstaje na tle konkurencyjnych produkcji. Trójwymiarowa grafika w grze jest mało szczegółowa, a jakość animacji pozostawia sporo do życzenia. Sympatyczni bohaterowie oraz jaskrawa kolorystyka mogą jednak przypaść do gustu mniej wybrednym młodym graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Jungle Kartz: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wii
PC