Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka John Madden Football (PC)

John Madden Football PC

Firmowana nazwiskiem znanego komentatora Johna Maddena gra sportowa, która zapoczątkowała całą serię produkcji poświęconych futbolowi amerykańskiemu.

Sportowe | futbol amerykański

PC Windows
Okładka John Madden Football (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1stycznia1989

John Madden Football to wydana przez firmę Electronic Arts gra sportowa poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Tytuł ukazał się pierwotnie w roku 1988 na komputerach Apple II, zaś rok później trafił również na Commodore 64/128 oraz komputery PC z systemem MS DOS. Gra firmowana jest nazwiskiem Johna Maddena – byłego gracza i trenera, znanego jednak głównie ze swej pracy komentatorskiej dla telewizji CBS oraz ABC.

Mechanika

Opisywana produkcja to jedna z pierwszych komputerowych gier sportowych o charakterze symulacyjnym, uwzględniająca m.in. zmęczenie i kontuzje zawodników czy faule oraz wykluczenia. Przed rozpoczęciem meczu możemy również ustalić czas trwania kwarty (8, 10, 12 lub 15 minut), a także panujące na boisku warunki pogodowe (deszcz, śnieg, upał, zimno bądź wichura). Ze względu na brak odpowiednich licencji NFL oraz NFLPA, w grze nie znalazły się niestety realnie istniejące drużyny z prawdziwymi nazwiskami graczy, mimo to większość zespołów wzorowana jest na swoich rzeczywistych odpowiednikach. Podczas zabawy możemy także wykreować od podstaw własną drużynę.

Tryby gry

John Madden Football na komputerach PC oferuje dwa główne warianty rozgrywki. W trybie Quick Mode możemy rozegrać szybkie spotkanie, nie zawracając sobie głowy ustawieniami. W trybie Standard Mode mamy zaś wpływ na różne aspekty meczu, a także dostęp do rozbudowanych statystyk zawodników. Gra nie przewiduje niestety wariantu rozgrywek sezonowych. Istnieje za to opcja zabawy dwóch graczy przy jednym komputerze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Gry podobne do John Madden Football

Wymagania wiekowe John Madden Football

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe John Madden Football

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 8086/8088
  • 256 kB RAM
  • DOS