Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Jewels of the Tropical Lost Island (NDS)
OkładkaJewels of the Tropical Lost Island (NDS)

Jewels of the Tropical Lost Island NDS

Jewels of the Tropical Lost Island to gra logiczna wyprodukowana przez firmę City Interactive z myślą o rynku casuali.

Logiczne | casual | piraci | 2D | elementy przygodowe | polskie | połącz trzy elementy | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewels of the Tropical Lost Island Premiera NDS

31sierpnia2010

pudełko PL

31sierpnia2010

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jewels of the Tropical Lost Island to odpowiedź firmy City Interactive na cieszące się dużą popularnością gry w stylu Bejeweled. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych produkcji, twórcy postanowili jednak wzbogacić łamigłówki match-3 o ciekawą fabułę.

Główny bohater Jewels of the Tropical Lost Island jest spadkobiercą okazałego żaglowca. Z notatek pozostawionych przez zmarłego wujka dowiaduje się, że jego krewniak był wspólnikiem legendarnego pirata – Niebieskobrodego (Bluebeard). Razem złupili oni wiele statków, a bogactwa ukryli na karaibskiej wyspie. Dysponując korsarską mapą młodzieniec wyrusza na niebezpieczną wyprawę. Wkrótce też okazuje się, że nie tylko on stara się odnaleźć skarb.

Jak przystało na grę z rodzaju match-3, podstawą zabawy są łamigłówki. Twórcy przygotowali łącznie ponad 100 plansz o zróżnicowanym stopniu trudności. Gracz ma za zadanie przestawiać elementy w taki sposób, aby co najmniej trzy o identycznych symbolach znalazły się w obok siebie w linii pionowej lub poziomej, co powoduje ich eliminację. Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że niektóre kombinacje powodują określone skutki. Przykładowo, w trakcie pojedynku z innymi piratami dopasowanie klocków z bombami zadaje obrażenia wrogiemu statkowi, a wiadra wody pozwalają odzyskać część utraconej „wytrzymałości”.

Rozgrywka zaprojektowana została pod kątem technicznych możliwości konsoli Nintendo DS, w tym dwóch wyświetlaczy urządzenia. Na górnym ekranie prezentowane są więc wydarzenia w grze, a na dolnym plansze z łamigłówkami oraz mapa. Gracz może sterować za pomocą tradycyjnych przycisków lub z wykorzystaniem stylusa.

Jewels of the Tropical Lost Island wyróżnia się dopracowaną warstwą audiowizualną. Utrzymana w żywej kolorystyce, kreskówkowa grafika 2D wzbogacona została o proste animacje. Z pirackimi klimatami gry dobrze komponuje się dynamiczny podkład muzyczny.

Ostatnia modyfikacja 8 października 2012

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jewels of the Tropical Lost Island: Odpowiednia dla każdego wieku.