Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDS
Okładka Jewel Master: Cradle of Rome (PC)

Jewel Master: Cradle of Rome

Cradle of Rome to gra logiczna, w której, podobnie jak w Bejeweled czy Jewel Quest, naszym zadaniem jest zamiana miejscami dwóch kamieni, tak, aby utworzyć jak najdłuższe ich kombinacje. Tłem dla zabawy jest budowa starożytnego Rzymu. Do przejścia czeka ponad 100 poziomów.

Logiczne

Okładka Jewel Master: Cradle of Rome (PC)

producent: Awem studio

wydawca: MarkSoft

wydawca PL: MarkSoft

data premiery gry:

18lis2008

NDS PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cradle of Rome to gra logiczna, oparta na mechanice Match-3 (gracz musi połączyć ze sobą co najmniej 3 takie same elementy). Rozgrywkę wzbogacono o system zarządzania surowcami, zaś tłem dla niej, jak to łatwo wywnioskować z tytułu, jest starożytny Rzym.

Podobnie jak w grach rodzaju Bejeweled czy Jewel Quest, naszym zadaniem jest zamiana miejscami dwóch kamieni, tak, aby utworzyć jak najdłuższe ich kombinacje. Jednak cała zabawa nie polega na jak najszybszym skończeniu planszy. Na kamieniach widnieją bowiem symbole przedstawiające konkretne surowce, jak złoto, kamienie czy pożywienie i to właśnie zebranie ich w jak największej ilości przed upływem określonego czasu stanowi istotę rozgrywki. Im więcej surowców uda nam się zebrać, tym szybciej wybudujemy Rzym.

Oczywiście początkowo stawiamy proste budynki, przykładowo tartaki czy kuźnie, jednak z biegiem czasu uzyskujemy dostęp do większych i historycznych budowli, m.in. Łuku Tytusa, Świątyni Wenus czy wreszcie, Koloseum. W sumie do naszej dyspozycji oddano ponad 20 charakterystycznych arcydzieł architektonicznych starożytnego Rzymu. Na planszach od czasu do czasu pojawiają się także bonusowe narzędzia, dzięki którym nie tylko łatwiej możemy uporać się z danym poziomem, ale również gromadzimy więcej surowców, złota i skarbów.

Droga do skonstruowania Wiecznego Miasta jest dość długa, wiedzie bowiem przez ponad 100 poziomów podzielonych na 5 epok, a spora ilość trybów rozgrywki zapewnia zabawę na wiele godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Jewel Master: Cradle of Rome

Klasyfikacja PEGI Jewel Master: Cradle of Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Jewel Master: Cradle of Rome

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM (512 MB RAM - Vista)
  • karta grafiki 32 MB
  • Windows XP/Vista
NDS
PC