Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Jewel Master: Cradle of Egypt (PC)
OkładkaJewel Master: Cradle of Egypt (PC)

Jewel Master: Cradle of Egypt PC

Cradle of Egypt to kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych w konwencji match-3, zapoczątkowanej przez Cradle of Persia i Cradle of Rome. W tej części twórcy zabierają nas na wyprawę do Starożytnego Egiptu.

Logiczne | casual | starożytność | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Master: Cradle of Egypt Premiera PC

23listopada2011

pudełko PL

23listopada2011

producent: Awem studio wydawca: Awem studio wydawca PL: MarkSoft Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jewel Master: Cradle of Egypt

Zuma's Revenge

Hexus

Sparkle

Cradle of Egypt to gra logiczna zbliżona zamysłem do Bejeweled czy Jewel Quest, będąca czwartą odsłoną popularnej serii białoruskiego studia Awem.

Tym razem twórcy z Mohylewa zabrali nas na wyprawę do Starożytnego Egiptu. Założenia i mechanika rozgrywki Cradle of Egypt nie różnią się znacznie od tych znanych z poprzednich odsłon serii. Tytuł nawiązuje do koncepcji gier match-3. Celem gry jest zbudowanie potężnego imperium położonego nad Nilem poprzez jak najszybsze ułożenie co najmniej trzech identycznych symboli w linii na różnego rodzaju planszach i wyeliminowanie podświetlonych na niebiesko pól. Wraz z rozwojem rozgrywki tego rodzaju obszarów jest coraz więcej, co wymaga większej koncentracji i zdolności przewidywania. Dzięki uzyskiwanym w ten sposób zasobom złota, materiałów handlowych oraz żywności możemy budować coraz bardziej skomplikowane budowle egipskie i przyczynić się do rozwoju królestwa.

Na każdym z poziomów możemy ponadto uzyskać specjalne przedmioty, wyjątkowo pomocne przy pokonywaniu trudniejszych wyzwań, jak na przykład kilofy niszczące natychmiast jedno z niebieskich pól. Po kilku tego rodzaju wyzwaniach za pomocą prostych puzzli odblokowujemy kolejne plany architektoniczne egipskich budowli, od prostych chatek po skomplikowane piramidy.

Gra zawiera ponad 100 poziomów o rosnącym poziomie skomplikowania, podzielonych na pięć większych rozdziałów oraz ponad 25 możliwych do zdobycia trofeów. Dostępne są trzy rodzaje rozgrywki, jak na przykład tryb turniejowy lub tryb przygody.

Oprócz standardowej wersji Cradle of Egypt, studio Awem opracowało także Edycję Kolekcjonerską tytułu. Zawiera ona dodatkowe wyzwania pozwalające na odblokowanie m.in. ścieżki dźwiękowej lub tapet, a także zestaw bonusowych mini-gier oraz komentarze twórców gry dotyczące produkcji.

Oprawa graficzna Cradle of Egypt prezentuje kreskówkowy i bardzo kolorowy styl, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom serii. Muzyka, choć prosta, jest wyjątkowo klimatyczna i znakomicie wpisuje się w egipską konwencję produkcji studia Awem.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Jewel Master: Cradle of Egypt: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cradle of Egypt Edycja Kolekcjonerska Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 204 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7