Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Jewel Master: Cradle of Athena (NDS)
OkładkaJewel Master: Cradle of Athena (NDS)

Jewel Master: Cradle of Athena NDS

Jewel Master: Cradle of Athena to gra logiczna wzbogacona o elementy przygodowe i strategiczne. Tytuł stworzony został przez specjalizujące się w tego rodzaju produkcjach niemieckie studio deweloperskie Cerasus Media.

Logiczne | casual | mitologia | 2D | połącz trzy elementy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Master: Cradle of Athena Premiera NDS

28września2010

producent: Cerasus Media wydawca: Storm City Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jewel Master: Cradle of Athena

Jewel Quest: Expeditions

Jewel Legends: Tree of Life

Bust-A-Move DS

Jewel Master: Cradle of Athena to gra z niezwykle popularnego wśród tzw. casuali (okazjonalnych graczy) cyklu łamigłówek. Tym razem deweloperzy ze studia Cerasus Media oparli się na motywach zaczerpniętych z historii oraz mitologii antycznej Grecji.

Podobnie jak w pozostałych grach z cyklu Jewel Master (np. Jewel Master: Cradle of Rome, Jewel Master: Cradle of Persia), gracz wciela się w rolę budowniczego starożytnej metropolii. Na polecenie bogini Ateny musi on wznieść stolicę cywilizacji greckiej wraz z jej najsłynniejszymi budowlami. Zadanie komplikują rozmaite wydarzenia związane z mitycznymi herosami i bestiami.

Podstawą zabawy są łamigłówki z rodzaju połącz trzy elementy (match-3). Gracz musi zmienić pozycję klocków na ekranie w taki sposób, by co najmniej trzy o identycznych symbolach znalazły się w jednej linii poziomej lub pionowej, co prowadzi do ich usunięcia z planszy i zdobycia określonej ilości punktów. Nagrodą za wykonanie zadania są zazwyczaj surowce i plany potrzebne do wzniesienia nowych budowli lub rozwiązania problemów trapiących mieszkańców.

W kampanii głównej twórcy przygotowali łącznie 100 plansz o rosnącym stopniu trudności. Dodatkowo gracze mogą odblokować 15 bonusowych poziomów związanych z mitami greckimi. Alternatywny tryb rozgrywki – relax mode pozwala spróbować swoich sił w dowolnie wybranej łamigłówce.

Od strony technicznej Jewel Master: Cradle of Athena bazuje na rozwiązaniach znanych z wcześniejszych odsłon cyklu. Dwuwymiarowa grafika odznacza się dużą intensywnością barw i kreskówkowym sznytem. Twórcy zadbali również o możliwość sterowania z wykorzystaniem dotykowego wyświetlacza konsoli Nintendo DS.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jewel Master: Cradle of Athena: Odpowiednia dla każdego wieku.