Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Jaws Unleashed (PS2)
OkładkaJaws Unleashed (PS2)

Jaws Unleashed

Jaws Unleashed to wirtualna adaptacja popularnego, kasowego filmu, pt. „Szczęki” (reż. Steven Spielberg). Program został wydany z okazji trzydziestej rocznicy debiutu owego dzieła na srebrnym ekranie.

Akcji | TPP | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jaws Unleashed Premiera

23maj2006

PS2 XBOX

20wrz2006

PC

Gry podobne do Jaws Unleashed

Bloody Waters: Terror from the Deep

Jaws Unleashed to wirtualna adaptacja popularnego, kasowego filmu, pt. „Szczęki” (reż. Steven Spielberg). Gra została wydana z okazji trzydziestej rocznicy debiutu owego dzieła na srebrnym ekranie i oferuje dość interesujące podejście do rozgrywki: graczom przypada bowiem rola krwiożerczego, wielkiego białego rekina.

Fabuła opisywanego tytułu osadzona została dokładnie 30 lat po wydarzeniach znanych z obrazu kinowego. Kolejne fragmenty scenariusza rozgrywają się na wyspie o nazwie Amita oraz w jej morskich okolicach (głębiny, powierzchnia wody, etc.). Bestię, kierowaną przez osoby siedzącego przy konsoli, stara się wytropić i zabić łowca rekinów Cruz Ruddock, działający na zlecenie szefa firmy Environplus (jego syn w przeszłości padł naszym, tzn. rekina, łupem). Z kolei niejaki Michael Brody, morski biolog, próbuje złapać rekina w celu przeprowadzenia na nim szczegółowych badań. Zadaniem graczy jest oczywiście unikanie i przeciwdziałanie wszystkim próbom pozbawienia życia/wolności, a także sianie dookoła całkowitego spustoszenia.

Twórcy przygotowali do swobodnej eksploracji dziesięć zróżnicowanych, morskich środowisk. Do wykonania przygotowano szereg ciekawych zadań, włączając w to niszczenie podwodnych wraków, konsumowanie mniejszych ryb, przeprowadzanie szybkich rajdów i atakowanie ludzi, czy pływających na powierzchni łodzi (misje potrafią być ograniczone czasowo, mogą się także rozgrywać w czasie nocy). Poszczególne etapy zostały poprzerywane walkami z trudniejszymi do pokonania bossami, włączając w to chociażby wieloryba, czy dobrze uzbrojoną łódź myśliwską. Wszystkie ofiary czy przeciwników grający może dostrzec (namierzyć) z bezpiecznej odległości dzięki tzw. Shark Vision. Prowadzony rekin umie atakować z rozpędu, uderzając o cel, przyczaić się i działać w ukryciu (element skradanek), łykać „cele” w całości, odrywać im wybrane kończyny, etc. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, by szybko wyskoczyć z wody i pożreć czy zepchnąć do wody osoby stojące na pokładach kutrów czy łódek.

Rozgrywka prezentowana jest w pełnym trójwymiarze, kolejne sceny obserwujemy w ujęciu TPP (widok zza prowadzonego rekina). Otoczenie można praktycznie dowolnie niszczyć, bardzo dobrze wypada też jego zróżnicowane (morska fauna i flora, bogata kolorystyka, itd.). Warto zaznaczyć, że za developing Jaws Unleashed odpowiada studio Appaloosa Interactive, które w przeszłości stworzyło wielokrotnie nagradzaną i popularną swego czasu serię o morskich przygodach delfina, tj. Ecco the Dolphin.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jaws Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Jaws Unleashed Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX