Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2
Okładka Jaws Unleashed (PC)

Jaws Unleashed

Jaws Unleashed to wirtualna adaptacja popularnego, kasowego filmu, pt. „Szczęki” (reż. Steven Spielberg). Program został wydany z okazji trzydziestej rocznicy debiutu owego dzieła na srebrnym ekranie.

Akcji | TPP | filmy

Okładka Jaws Unleashed (PC)

data premiery gry:

23maj2006

PS2 XBOX

20wrz2006

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jaws Unleashed to wirtualna adaptacja popularnego, kasowego filmu, pt. „Szczęki” (reż. Steven Spielberg). Gra została wydana z okazji trzydziestej rocznicy debiutu owego dzieła na srebrnym ekranie i oferuje dość interesujące podejście do rozgrywki: graczom przypada bowiem rola krwiożerczego, wielkiego białego rekina.

Fabuła opisywanego tytułu osadzona została dokładnie 30 lat po wydarzeniach znanych z obrazu kinowego. Kolejne fragmenty scenariusza rozgrywają się na wyspie o nazwie Amita oraz w jej morskich okolicach (głębiny, powierzchnia wody, etc.). Bestię, kierowaną przez osoby siedzącego przy konsoli, stara się wytropić i zabić łowca rekinów Cruz Ruddock, działający na zlecenie szefa firmy Environplus (jego syn w przeszłości padł naszym, tzn. rekina, łupem). Z kolei niejaki Michael Brody, morski biolog, próbuje złapać rekina w celu przeprowadzenia na nim szczegółowych badań. Zadaniem graczy jest oczywiście unikanie i przeciwdziałanie wszystkim próbom pozbawienia życia/wolności, a także sianie dookoła całkowitego spustoszenia.

Twórcy przygotowali do swobodnej eksploracji dziesięć zróżnicowanych, morskich środowisk. Do wykonania przygotowano szereg ciekawych zadań, włączając w to niszczenie podwodnych wraków, konsumowanie mniejszych ryb, przeprowadzanie szybkich rajdów i atakowanie ludzi, czy pływających na powierzchni łodzi (misje potrafią być ograniczone czasowo, mogą się także rozgrywać w czasie nocy). Poszczególne etapy zostały poprzerywane walkami z trudniejszymi do pokonania bossami, włączając w to chociażby wieloryba, czy dobrze uzbrojoną łódź myśliwską. Wszystkie ofiary czy przeciwników grający może dostrzec (namierzyć) z bezpiecznej odległości dzięki tzw. Shark Vision. Prowadzony rekin umie atakować z rozpędu, uderzając o cel, przyczaić się i działać w ukryciu (element skradanek), łykać „cele” w całości, odrywać im wybrane kończyny, etc. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, by szybko wyskoczyć z wody i pożreć czy zepchnąć do wody osoby stojące na pokładach kutrów czy łódek.

Rozgrywka prezentowana jest w pełnym trójwymiarze, kolejne sceny obserwujemy w ujęciu TPP (widok zza prowadzonego rekina). Otoczenie można praktycznie dowolnie niszczyć, bardzo dobrze wypada też jego zróżnicowane (morska fauna i flora, bogata kolorystyka, itd.). Warto zaznaczyć, że za developing Jaws Unleashed odpowiada studio Appaloosa Interactive, które w przeszłości stworzyło wielokrotnie nagradzaną i popularną swego czasu serię o morskich przygodach delfina, tj. Ecco the Dolphin.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 367 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Jaws Unleashed

Klasyfikacja PEGI Jaws Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jaws Unleashed

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Jaws Unleashed w sklepach
Jaws Unleashed w sklepach

wiadomość24 maja 2006

Przedstawiciele firmy Majesco poinformowali, iż płytki zawierające grę Jaws Unleashed zostały zapakowane w pudełka i wysłane do sklepów. Wersje gry przeznaczone dla konsol PS2 oraz Xbox powinny już być widoczne na półkach, natomiast posiadacze komputerów osobistych muszą poczekać do 6 czerwca aby zagłębić się w otchłanie morskie, gdzie wcielą się w tytułowe Szczęki.

Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady
Szczęki zacisną się z opóźnieniem, a mobilna gra Infected idzie w ich ślady

wiadomość13 września 2005

Pod dość niewinnie brzmiącą łacińską nazwą Carcharodon carcharias kryje się największy rybi drapieżnik, żyjący na Ziemi, czyli po prostu żarłacz biały. Tego oceanicznego łowcę zwiemy także ludojadem, a reżyser Steven Spielberg uczynił go swoistym antybohaterem horroru pt. Jaws (Szczęki). Na kanwie pamiętnego filmu powstaje teraz gra, która jednak nie pojawi się w dotychczas zapowiadanym terminie.

THQ wydawcą gier Majesco w Europie

wiadomość19 sierpnia 2005

Korporacja Majesco zawarła ostatnio umowę z europejskim oddziałem THQ, na mocy której ten drugi podmiot zajmie się wydaniem czternastu elektroniczno-rozrywkowych produkcji amerykańskiego wydawcy na obszarze Starego Kontynentu. Porozumienie dotyczy wszystkich krajów objętych systemem PAL i ma obowiązywać przez najbliższe dwa lata.

PC
PS2
XBOX