Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2XBOXPC
Okładka Bloody Waters: Terror from the Deep (PS2)

Bloody Waters: Terror from the Deep

Bloody Waters studia Pineapple Interactive to dość oryginalna gra akcji dająca szansę wcielenia się w raczej rzadko wykorzystywaną postać – rekina. Nie sposób też nie dostrzec pewnych podobieństw do filmu Renny’ego Harlina Deep Blue Sea z 1999 roku.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Okładka Bloody Waters: Terror from the Deep (PS2)

data premiery gry:

anulowana

PC XBOX PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bloody Waters: Terror from the Deep studia Pineapple Interactive to dość oryginalna gra akcji dająca szansę wcielenia się w raczej rzadko wykorzystywaną postać – rekina. Nie sposób też nie dostrzec pewnych podobieństw do filmu Renny’ego Harlina Deep Blue Sea z 1999 roku.

Początek historii należy wiązać z badaniami prowadzonymi przez Crystal Waters – zespół biologów morskich, kierowanych przez doktora Martina. Po wielu latach doświadczeń naukowcom w końcu udało się odnieść sukces – znaleźli sposób na łączenie ludzkich i zwierzęcych genów. Najdłuższym i najbardziej poważnym badaniom poddano śmiertelnie groźnego drapieżnika: ogromnego, białego rekina. Ostatnim etapem eksperymentu miało być wypuszczenie zwierząt, by obserwować je w naturalnym środowisku. Pech sprawił, że statek wiozący ładunek uległ katastrofie, a wszystkie obiekty badań wydostały się na wolność. Nikt też nie przypuszczał, że potężny rekin pała żądzą zemsty.

Gracze uczestniczą w grze wykonując misje dwojakiego rodzaju: podwodne (kierując rekinem), oraz naziemne (wykorzystując członków tajemniczego Kultu Rekina). Poczynania naszych postaci obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a rozgrywka składa się z szeregu misji. Nie jesteśmy jednak zmuszeni do wykonywania jednego zadania po drugim. W przerwie pomiędzy poszczególnymi etapami możemy zwiedzać okolice (bez ograniczenia czasowego), grać w mini gry, zajmować się wątkami pobocznymi itd.

Misje lądowe, związane są z prowadzeniem kultystów. Robimy wtedy wszystko, by pomóc naszemu bóstwu: odwiedzamy obiekty naukowe, magazyny i doki, otwieramy nowe przejścia i tunele, rozwiązujemy zagadki i gromadzimy pożywienie dla rekina. Niejednokrotnie też musimy wykorzystywać indywidualne umiejętności poszczególnych postaci (na przykład, by zreperować samochód). Co więcej, członkowie kultu mogą poświęcić się w ofierze i skończyć jako posiłek wielkiej ryby.

Zupełnie inaczej rzecz ma się z kierowaniem rekinem. Otrzymujemy tu zupełnie inne zadania i możliwości. Na początku celem jest po prostu przeżycie: polujemy i pożeramy wszystko, co się da złapać, by nabrać siły i masy. Po pewnym czasie będziemy gotowi do zemszczenia się na zespole doktora Martina. Jak na drapieżnika przystało, Subject 5 (taki kryptonim nadali mu naukowcy), znakomicie sprawuje się jako maszyna do zabijania. Na swej drodze spotykamy mnóstwo przeciwników, począwszy od naturalnych mieszkańców morskich głębin, a skończywszy na dziwacznych, zmutowanych naukowcach, mechanicznych rybach czy gigantycznych, rekinożernych bestiach. Nieraz stajemy także przed koniecznością zdemolowania łodzi, przystani lub podwodnych obiektów.

Całe szczęście natura do spółki z biologami wyposażyła nas w szereg umiejętności znacznie ułatwiających tą nierówną walkę. I tak możemy korzystać z Tail Strike (zdolność ciskania pociskami, np. szczątkami pomostu lub odciętymi kończynami ofiar), Super Bite (potężne ugryzienie pozwalające miażdżyć ludzi, łodzie a nawet helikopter), Breach Attack (możliwość wzbicia się ponad powierzchnię wody by złapać ofiarę), oraz Boat Charge (szarżowanie na przeciwników i łodzie zbudowane z lżejszych elementów).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Gry podobne do Bloody Waters: Terror from the Deep

Wymagania wiekowe Bloody Waters: Terror from the Deep

16+

PC
XBOX
PS2